bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Słodki koniec dnia" od 31 maja w kinie Klaps!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia niezwykłej historii o odwadze , sile słowa i skomplikowanych relacjach rodzinnych. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria (Krystyna Janda) – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje. Film „Słodki koniec dnia” od 31 maja na ekranie kinie Klaps!


Miejscem akcji filmu jest etruskie miasto Volterra. Wszyscy się tu znają i szanują. Na niewielkim wzgórzu stoi dom Marii (Krystyna Janda) – polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla, autorytetu moralnego. Jej życie toczy się w rytmie włoskiej prowincji, jednak zostaje wywrócone do góry nogami, gdy otrzymuje szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie.

Pod wpływem emocji, podczas uroczystości nadania tytułu honorowego obywatela miasta, zamiast kurtuazyjnych podziękowań Maria wygłasza szokująco niepoprawną politycznie mowę i wzbudzając poruszenie nie tylko w miasteczku, ale w całej Europie. Od tego momentu bohaterka będzie doświadczać dotkliwych konsekwencji swojego wystąpienia.

Na skrzyżowaniu wolnego ducha i starzejącego się ciała Maria stara się zdefiniować swoją rolę w szybko zmieniającej się rzeczywistości. Jej bezkompromisowość i niepoprawność polityczna okazują się mieć dramatyczne konsekwencje - dla Nazeera, jej rodziny, lokalnej społeczności i niej samej. "Słodki koniec dnia" to opowieść o starciu wielkiego, kreatywnego intelektu i kobiecości z widmem rozpadającej się europejskiej demokracji. Od pierwszej do ostatniej sceny Maria ma siłę i odwagę, by walczyć o to, co najbardziej ceni.

Scenariusz do filmu powstał przy współpracy Jacka Borucha, który pełni też funkcję reżysera, z pisarzem Szczepanem Twardochem. Oprócz Krystyny Jandy w rolach głównych możemy także oglądać Kasię Smutniak. Ponadto w obsadzie filmu "Słodki koniec dnia" znaleźli się m.in.: Antonio Catania, Lorenzo de Moor, Vincent Riotta, Robin Renucci.Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Partnerzy