bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Snajper” oraz „Asteriks i Obeliks. Osiedle Bogów” w kinie Klaps od 6 marca


Najnowszy film Clinta Eastwooda nie tylko został nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film, ale ustanowił również rekord otwarcia w amerykańskich kinach jeśli chodzi o miesiąc styczeń. Od najbliższego piątku autentyczna historia amerykańskiego żołnierza zagości na ekranie limanowskiego kina Klaps, a będą mu towarzyszyć Asteriks i Obeliks, którzy po raz kolejny przechytrzą Cezara. „Snajper” oraz „Asteriks i Obeliks. Osiedle Bogów” od 6 marca w kinie Klaps.

 

Snajper” to historia żołnierza oddziału SEAL Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych Chrisa Kyle'a (Bradley Cooper), który zostaje wysłany do Iraku w jednym celu — ma chronić innych uczestników misji. Dzięki niezwykle celnym strzałom ratuje życie wielu żołnierzom na polu walki, a w miarę jak wieści o jego odwadze zataczają coraz szersze kręgi, zyskuje przydomek „Legenda”. Jego sława dociera również za linię wroga. Pozbycie się Kyle’a staje się najważniejszym celem rebeliantów, którzy wyznaczają nagrodę za jego głowę. Jednocześnie żołnierz toczy innego rodzaju bitwę — na własnym, rodzinnym froncie. Choć przebywa na drugim końcu świata, stara się być dobrym mężem i ojcem.

Clint Eastwood („Za wszelką cenę”, „Bez przebaczenia”) wyreżyserował „Snajpera” na podstawie scenariusza autorstwa Jasona Halla na motywach książki Chrisa Kyle’a, Scotta McEwena oraz Jima DeFelice’a. Autobiografia Kyle’a szybko osiągnęła status bestsellera i przez 18 tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów New York Timesa, z czego 13 tygodni na jej szczycie.

 


 

Asteriks i Obeliks. Osiedle Bogów” to kolejna propozycja twórców animowanych hitów kinowych „Odlot” i „Walle-e”. Jest rok 50-ty przed naszą erą: cała Galia jest okupowana przez Rzymian...Cała? Nie! Jedna osada, zamieszkana przez niepokornych Galów nadal stawia opór najeźdźcy. Zirytowany tym Juliusz Cezar, postanawia zmienić taktykę: skoro jego armia nie jest w stanie podbić siłą galijskich barbarzyńców, to może uwiedzie ich rzymska cywilizacja?

Władca każe wybudować obok osady Galów wspaniałą wioskę, przeznaczoną dla rzymskich właścicieli. To „Osiedle Bogów”. Czy nasi galijscy przyjaciele oprą się pokusie zarobku i rzymskiego komfortu? Czy ich osiedle stanie się zwykłą atrakcją turystyczną? Asteriks i Obeliks robią wszystko, by pokrzyżować Juliuszowi Cezarowi plany.

 

 

Zapraszamy!

 

Szczegółowy repertuar oraz filmowe zapowiedzi na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

Partnerzy