bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Snowpiercer: Arka przyszłości” w kinie Klaps od 21 kwietnia


Za oknami wiosna, a tymczasem w naszym kinie wieczna zima. „Snowpiercer: Arka przyszłości” w kinie Klaps już w pierwszy dzień świąt.

Rok 2031. Świat przegrał walkę z globalnym ociepleniem. Na Ziemi zapanowała wieczna zima, a życie uległo zagładzie. Jedynymi, którzy przetrwali, są pasażerowie Snowpiercera - pędzącego przez śnieżną zamieć pociągu-miasta poruszającego się dookoła globu dzięki rewolucyjnemu silnikowi potrafiącemu generować napędzającą go energię. Wewnątrz pociągu panuje system klasowy. Bogaci pasażerowie luksusowych wagonów żyją na koszt biednej większości. Wystarczy iskra, by doszło do rewolucji.

„Snowpiercer: Arka przyszłości” to film, którego źródła tkwią w powieści graficznej „Transperceneige”. Reżyser filmu Bong Joon-ho tak mówił o jej związkach ze swoim filmem: „Oryginalna powieść graficzna była niesamowita i wspaniale opowiedziana, ale musiałem na potrzeby filmu wymyślić zupełnie nową historię oraz zestaw bohaterów, ażeby Snowpiercer: Arka przyszłości był filmem dynamicznym, świeżym, pełnym iście filmowych atrakcji”.

W rolach głównych zobaczymy m.in. Chrisa Evansa, Eda Harrisa, Tildę Swinton i Johna Hurta. Błyskotliwy scenariusz oraz pierwszorzędna realizacja sprawiają, że film ten staje się doświadczeniem jedynym w swoim rodzaju. Dość nadmienić, że nie było jeszcze tak oryginalnego i wizualnie pomysłowego filmu o niebezpieczeństwach związanych ze zmianami klimatycznymi.
 
Zapraszamy!
 
Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

Partnerzy