bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"To: Rozdział 2" od 27 wrezśnia na ekranie kina Klaps!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia drugiej części popularnego horroru zrealizowanego na podstawie powieści Stephena Kinga z 1986 r. Krwiożercze ucieleśnienie lęku i zła – klaun Pennywise, który powraca jeszcze silniejszy! Zło wkrada się do miasteczka Derry położonego w stanie Maine co 27 lat. "To: Rozdział 2" ponownie gromadzi znanych nam z części pierwszej, dorosłych już bohaterów, którzy spotykają się prawie trzydzieści lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie "To". Film "To: Rozdział 2" od 27 września na ekranie kina Klaps!


Minęło 27 lat – głowni bohaterzy już dorośli i opuścili Derry. Potworne, traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa zatarły się w ich pamięci. Jedynym, który pozostał w miasteczku i zachował ostrość wspomnień, jest Mike. Staje się on świadkiem tego, co przyjaciele przewidzieli przed laty, składając sobie przysięgę krwi – To zebrało siły. Powróciło. I jest gotowe na rewanż...

Mike wykonuje więc serię telefonów, przypomina o obietnicy, ściąga dawnych kompanów do Derry. Dorośli Frajerzy powoli odzyskują wspomnienia tego, co ich spotkało, gdy byli dziećmi. Początkowo, rzecz jasna, nie poczuwają się do wypełnienia paktu sprzed niemal trzech dekad. To bez znaczenia – w końcu i tak muszą przecież zmierzyć się z Pennywisem, a teraz, jak się wydaje, mają w rękach potężną broń.

Cała droga do ponownego (tym razem jednak ostatecznego) pokonania krwiożerczego ucieleśnienia lęku i zła – dobrze nam znanego klauna – wiedzie ścieżką bliźniaczo podobną do poprzedniej. Koniec końców w obu przypadkach jest to ten sam rodzaj walki – najpierw indywidualna szermierka z najgłębszą osobistą trwogą każdego z bohaterów, następnie zaś połączenie sił, bo przecież prawdziwa moc tkwi w przyjaźni, to ona napędza odwagę, motywuje, by w chwili największego przerażenia nacierać, nie cofnąć się ani o krok.

Oprócz Jessiki Chastain i Billa Skarsgarda w filmie zobaczymy jeszcze m.in.: Jamesa McAvoy'a, Javiera Boteta, Billa Hadera, Sophię Lills, Jacka Dylana Grazera, Finna Wolfharda, Jaedena Martella, Jaya Ryana.

Podobnie, jak poprzednią część, reżyserem filmu jest Andy Muschietti.


Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Partnerzy