bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Tolkien" od 14 czerwca w kinie Klaps!
Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia fascynującej i pobudzającej wyobraźnię historii J.R.R. Tolkiena, o sile braterstwa oraz wytrwałości w drodze do celu, w której przeplatają się wojna i miłość. Film „Tolkien” od 14 czerwca na ekranie kinie Klaps!Książka J.R.R. Tolkiena "Hobbit" niczym iskra rozpaliła wyobraźnię czytelników na całym świecie i zdominowała gatunek fantasy zeszłego stulecia. „Efekt Tolkiena” odbija się echem w literaturze, telewizji i filmach. W oryginalnych światach i opowieściach Tolkiena o czarodziejach, hobbitach, smokach i mitycznych bohaterach, odnajdujemy najlepszą stronę ludzkiej natury: naszą pasję odkrywców, gotowość do poświęcenia, nadzieję, iż dobro pokona zło oraz siłę, jaką czerpiemy ze wspólnoty.

„Tolkien” ukazuje kluczowe lata z życia młodego pisarza, który po śmierci matki trafia do szkoły z internatem, gdzie odnajduje przyjaźń, miłość i artystyczną inspirację wśród innych podobnych sobie indywidualistów.

Gdy wybucha I wojna światowa, przetrwanie „braterstwa” staje pod znakiem zapytania, a zdobyte doświadczenia inspirują Tolkiena do napisania słynnego cyklu powieści o „Władcy pierścieni”.

Film „Tolkien” to opowieść o młodości słynnego pisarza, o tym, jak młody Tolkien zmienił się z osamotnionej sieroty w jednego z najwspanialszych autorów w historii. W szkolnej grupie aspirujących poetów i artystów odnalazł przyjaźń, odwagę i natchnienie. Z upływem lat braterska więź szkolnych przyjaciół zacieśnia się i daje wsparcie w poszukiwaniu miłości oraz trudnych chwilach. Życiowe doświadczenia stały się dla Tolkiena inspiracją do napisania jego słynnej trylogii o Śródziemiu.

REŻYSER O FILMIE: Jestem fanem Tolkiena od 12 roku życia, więc najważniejsze dla mnie było przywołanie w filmie wszystkich tych emocji, jakie czułem, czytając jego książki. Tolkien to magiczna opowieść o miłości i przyjaźni. To historia osieroconego chłopca, odnajdującego swoje bractwo, idzie na wojnę i poznaje jedyną kobietę, którą będzie kochał po wsze czasy. A z drugiej strony, film pokazuje jak Tolkien, ten kreatywny geniusz, wplótł realne wątki – przyjaźń, wojnę i miłość – do niesamowicie sugestywnych światów swojej wyobraźni. - Dome Karukoski

W rolach głównych: Nicholas Hoult i Lily Collins, reżyseria: Dome Karukoski („Stary człowiek i może”).


Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Partnerzy