bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Tramwaj zwany pożądaniem” – 16 października w kinie „Klaps”


W najbliższy czwartek, 16 października, zapraszamy na pierwszy pokaz z edycji cyklu „Teatr na wielkim ekranie”. O godz. 19:00, w Sali Widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury, zaprezentujemy państwu retransmisję sztuki Benedicta Andrewsa „Tramwaj zwany pożądaniem”.
 
Jedna z najsłynniejszych teatralnych historii rozgrywa się w parnej i wilgotnej aurze lat 40. ubiegłego wieku w Nowym Orleanie. To tam pod oknami mieszkania Kowalskich przejeżdża tramwaj, z którego pewnego dnia wysiada zmysłowa Blanche. Jej kruchy świat właśnie się rozsypuje, dlatego szukając pocieszenia, zwraca się ku swojej siostrze. Nie znajduje jednak u niej pocieszenia, bo twarz Stelli skryta jest w cieniu jej brutalnego męża. Duszna atmosfera zaczyna narastać. Dokąd zawiedzie bohaterów tramwaj, który jeździ ulicą Desire (pożądanie)?

„Tramwaj zwany pożądaniem” to nie tylko długo oczekiwana inscenizacja ponadczasowego arcydzieła Tennessee Williamsa, ale i życiowa rola Gillian Anderson, która jako Blanche pokazuje swój prawdziwy talent. Obok niej, na ekranie zobaczymy Bena Fostera i Vanessę Kirby.
 
Zapraszamy!
 
Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

 

Partnerzy