bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Wałęsa. Człowiek z nadziei – w kinie Klaps od 4 października


Już w najbliższy piątek, w całej Polsce, w tym również w limanowskim kinie Klaps, będzie można obejrzeć najnowsze dzieło Andrzeja Wajdy – „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.

Jest to film nie tylko starający się o nominację do Oscara, ale przede wszystkim historia przypominająca o tym, że „są w dziejach naszego narodu chwile, w których potrafiliśmy być razem", jak podkreślił sam reżyser. Ta wzbudzająca wiele kontrowersji produkcja, opowiada o losach jednego z założycieli „Solidarności” w sposób wręcz intymny. Dzięki temu możemy na własne oczy ujrzeć przemianę prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę.

Dlaczego warto wybrać nasze kino, jako najlepsze wyjście na jesienne popołudnie? Film „Wałęsa. Człowiek z nadziei” sprawi, że młodzi ludzie poznają smak czasów, które przyczyniły się do dzisiejszego obrazu rzeczywistości, a ich rodzice i dziadkowie będą mogli zanurzyć się we wspomnieniach i skonfrontować swoje przeżycia z wyobrażeniem tamtych wydarzeń, ukazanym na ekranie.

Po szczegółowy repertuar i więcej informacji na temat filmu zapraszamy tutaj.  

Partnerzy