bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„WIECZÓR CHOREOGRAFII WSPÓŁCZESNYCH” - transmisja NA ŻYWO baletu z Moskwy 19 marca w kinie Klaps!


Limanowski Dom Kultury oraz kino Klaps zapraszają na transmisję NA ŻYWO przedstawienia baletowego z moskiewskiego Teatru Bolszoj „WIECZÓR CHOREOGRAFII WSPÓŁCZESNYCH”, która odbędzie się 19 marca o godz. 16:00 w sali widowiskowej LDK.


Limanowscy widzowie wspólnie z milionami widzów na całym świecie będą mogli obejrzeć przekaz na żywo z Moskwy i poczuć się jakby byli na sali moskiewskiego Teatru Bolszoj.


Balet moskiewskiego Teatru Bolszoj nie chce być tylko pięknym muzeum klasycznego baletu, z jakim jest kojarzony i z którego zasłużenie słynie. Dlatego wprowadza do swego repertuaru także nowe balety oraz choreografie uznanych na całym świecie twórców współczesnych. Podczas jednego wieczoru zaprezentuje trzy dzieła takich właśnie mistrzów. Zobaczymy „The Cage” Jerome Robbinsa, wybitnego choreografa i reżysera amerykańskiego do muzyki Igora Strawińskiego oraz „Etudes” (Etiudy) Haralda Landera. „The Cage” i „Etudes” zostaną tego wieczora wykonane po raz pierwszy na scenie Bolszoj. Ta ostatnia choreografia jest uważana za hołd dla baletu klasycznego, od prostych ćwiczeń przy drążku po spektakularne popisy. „Russian Seasons” Aleksieja Ratmańskiego to z kolei stylizowane wariacje na temat rosyjskiego folkloru muzycznego i tanecznego do muzyki Leonida Diesatnikowa. Będzie to jednorazowe wydarzenie transmitowane do ponad 60 krajów świata.


Czas trwania ok. 160 minut (w tym dwie przerwy).


Bilety w cenie:

normalny – 35 zł
ulgowy – 30 zł
grupowy (od 4 osób) – 25 zł

są już do nabycia w kasie kina Klaps oraz na stronie internetowej https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/424.


Zapraszamy!


Szczegółowy program całego cyklu transmisji i retransmisji na plakacie i oficjalnej stronie LDK: www.ldk.limanowa.pl.

Partnerzy