bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

25 Finał WOŚP w Limanowskim Domu Kultury


Limanowski Dom Kultury zaprasza na 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15 stycznia 2017 roku od godziny 16:00

W sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbędą się wydarzenia towarzyszące 25 Finałowi WOŚP, który w tym roku wpływy ze zbiórek i licytacji przeznacza na cele związane z ratowaniem życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

-25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie - mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Pediatria już po raz kolejny będzie tematem Finału. Do tej pory na rzecz pediatrii ogólnej zbierano fundusze w czasie 11, 12 i 24. Finału.

Podczas 25 Finału w Limanowskim Domu Kultury, który prowadzi sztab generalny orkiestry od 25 lat, będziemy mogli zobaczyć Grupy Taneczne z Przedszkola w Starej Wsi oraz Tymbarku, a także Grupy Taneczne z Limanowskiej "Akademii Lotu", oraz Grupę Tańca Nowoczesnego z LDK. Nie zabraknie również cheerleaderek z ARS, a także sporej dawki muzyki rockowej dzięki wokaliście Krzysztofowi Kaperze zespołowi HIGHLANDERS. Na scenie odbędzie się również pokaz z udziałem publiczności mający na celu przybliżenie bardzo ważnego tematu, który dotyczy każdego z nas czyli ratowania życia w stuacji zagrożenia. Znajomość podstawowych zasad ratowania ludzkiego życia przybliżą ratownicy z Centrum Szkoleń Ratowniczych Piotra Wyrwy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to przede wszystkim zbiórki i licytacje. Te pierwsze będą po stronie wolontariuszy w tym roku kwestujących na terenie Limanowej, a licytacje odbędą się pomiędzy występami artystycznymi na scenie LDK. Zgromadzona publiczność będzie miałą okazję wylicytować wiele atrakcyjnych upominków związanych z WOŚP, a organizatorzy przygotowali jeszcze kilka niespodzianek dla licytujących, więc będzie o co walczyć.

 

Zapraszamy 15 stycznia 2017 od godziny 16:00 do Limanowskiego Domu Kultury !


 


 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy