bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

27. Finał WOŚP - już w tą niedzielę gramy dla dzieci


Limanowski Dom Kultury zaprasza do udziału w Limanowskim 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku gramy wolontariusze Sztabu Głównego LDK będą zbierać dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.
W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. W poprzednich latach jedną z obdarowanych w nowoczesny sprzęt placówek jest Szpital Powiatowy w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

W organizację tegorocznego Finału WOŚP włączyło się Kino Klaps (Remiza OSP Łososina Górna, ul. Łososińska 23). To właśnie w tym miejscu około godz. 15:30 oraz 18:30 będą miały miejsce licytacje upominków, gadżetów i rzeczy przekazanych przez Fundację WOŚP oraz darczyńców.

Oczywiście przez cały dzień na terenie Limanowej będą kwestować wolontariusze, którzy w tym roku liczą na Państwa wsparcie na rzecz zakupu sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Mamy nadzieję, że w roku 2020 Limanowski Sztab WOŚP ponownie podejmie pracę w lokalizacji nowo wyremontowanego budynku Limanowskiego Domu Kultury przy ul. Bronisława Czecha 4, co pozwoli na organizację dodatkowych wydarzeń w dniu finału.

Zachęcamy do aktywnego udziału w wydarzeniu i kweście !

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy