bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

28. Finał WOŚP - już w najbliższą niedzielę gramy dla dzieci!
Limanowski Dom Kultury zaprasza do udziału w Limanowskim 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze Sztabu Głównego LDK będą zbierać „dla zapewnienia najważniejszych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla zapewnienia najważniejszych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Pieniądze zbierane będą przede wszystkim na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja w tym roku będzie skupiać się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

W poprzednich latach jedną z obdarowanych w nowoczesny sprzęt placówek jest Szpital Powiatowy w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Aby operacje były skuteczne i bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Cel 28. Finału WOŚP 2020 obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Oczywiście przez cały dzień na terenie Miasta Limanowa będą kwestować wolontariusze, którzy w tym roku liczą na Państwa wsparcie dla zapewnienia najważniejszych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Mamy nadzieję, że w roku 2021 Limanowski Sztab WOŚP ponownie podejmie pracę w lokalizacji nowo wyremontowanego budynku Limanowskiego Domu Kultury przy ul. Bronisława Czecha 4, co pozwoli na organizację dodatkowych wydarzeń w dniu finału.

Zachęcamy do aktywnego udziału w kweście!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy