bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

​3 lipca Limanowski Dom Kultury gościł Karola Wójcickiego – popularyzatora astronomii


3 lipca, Limanowski Dom Kultury miał przyjemność gościć Karola Wójcickiego - miłośnika i poularyzatora astronomii, który chciał zachęcić najmłodszych, ale także i starszych do częstszego spoglądania w niebo i odkrywania jego niezwykłości.
 

Podczas spotkania, w sali widowiskowej LDK, Karol Wójcicki opowiedział o swojej pasji – astronomii, najstarszej nauce na świecie. Tematem przewodnim były droga mleczna, zorza polarna, a przede wszystkim nauka obywatelska w zakresie astronomii, która pozwala dokonać odkrycia nie ruszając się sprzed monitora komputera. Niejednokrotnie amatorzy odkrywali komety, planetoidy czy nawet planety krążące wokół innych gwiazd. "Za sprawą nauki obywatelskiej właśnie i Ty możesz zostać odkrywcą! " - zachęcał Karol Wójcki.


Całość spotkania uzupełniły prezentacje oraz krótki film "Światła północy", który przybliżył publiczności jedno z najpiekniejszych zjawisk na świecie – zorzę polarną. Na zakończenie nie obyło się bez pytań od publiczności, wspólnych zdjęć i autografów.


Spotkanie odbyło się ramach Wakacji z LDK, które właśnie 3 lipca rozpoczęły się w Limanowskim Domu Kultury i potrwają do końca wakacji. A już 18 sierpnia kolejny Dzień Otwarty, na który zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć pokaz robotów i wziąć udział w konkursach z nagrodami.


Galeria zdjęć ze spotkania z Karolem Wójcickim na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/220/spotkanie-z-karolem-wojcickim 
 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy