bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

38. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK (eliminacje powiatowe) - podsumowanie


W dniu 18 kwietnia br. odbyły się powiatowe eliminacje 38. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK”. Był to pierwszy etap festiwalu, po którym zakwalifikowana grupa teatralna weźmie udział w spotkaniu finałowym w Nowym Sączu.
 

Do udziału w eliminacjach powiatowych zgłosiło się 6 grup teatralnych.
 

Finał Festiwalu odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2023 r. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.
 

Komisja Konkursowa wskazała na wysoki poziom eliminacji i jednocześnie podkreśliła podziw za duże zaangażowanie w przygotowanie spektakli pod kątem samej prezentacji oraz dekoracji scenicznych. Swoje podziękowania skierowała zarówno do uczestników Festiwalu, a także do pedagogów przygotowujących dzieci i młodzież.
Wszystkim nagrodzonym grupom teatralnym gratulujemy zdobycia miejsca oraz otrzymania bonów na zakup nagród rzeczowych, pozostałym zostały złożone podziękowania i drobne upominki. Grupie teatralnej, która zdobyła kwalifikację do  finału  38. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK” życzymy powodzenia.

Galerię zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ.

Poniżej publikujemy protokół z obrad Komisji Konkursowej.

 

PROTOKÓŁ
eliminacji powiatowych
38. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK”
które odbyły się w Limanowskim Domu Kultury dnia 18 kwietnia 2023 r.


Komisja w Składzie:
    -    Janusz Michalik – aktor, reżyser, animator kultury w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu
    -    Ewa Banaś – animator kultury w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół”  w Nowym Sączu
    -    Józef Więcławek – aktor Teatru Nowego z Nowego Sącza
    -    Kinga Jaromin – aktorka Teatru „Co się stało?!”

Po obejrzeniu 6 prezentacji teatralnych postanowiła przyznać następujące nagrody i podziękowania:


I miejsce oraz bon na zakup nagród rzeczowych o wartości 500 zł otrzymuje grupa teatralna „Bajtek” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.
II miejsce oraz bon na zakup nagród rzeczowych o wartości 400 zł otrzymuje grupa teatralna „Wesołe Ludki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie.
III miejsce oraz bon na zakup nagród rzeczowych o wartości 300 zł otrzymuje grupa teatralna  „reAKTOR” z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Łukowicy.
Podziękowanie oraz upominki otrzymuje grupa teatralna „Gagatki cioci Agatki” z Niepublicznego Przedszkola „U cioci Agatki” w Tymbarku,  grupa teatralna „Bajkowe Dzieci” ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łukowicy oraz  grupa teatralna „Super 9-ka” ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jastrzębiu.

Komisja postanowiła zakwalifikować do finału 38. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK”, który odbędzie się w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu przedstawienie pt. „Wiosenne przygody Hałabały” w wykonaniu grupy teatralnej „Bajtek”” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.


Bony na zakup nagród rzeczowych oraz upominki zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury.
                            

Na tym protokół zakończono i podpisano

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy