bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

4 września 2015 o godzinie 19:00 - wyjątkowy koncert w LDK!


Rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 50. Rocznicę śmierci Mieczysława Mordarskiego - zasłużonego dla limanowszczyzny krzewiciela muzyki i kultury.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Bazylice pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, następnie zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa w Państwowej Szkole Muzycznej w Limanowej oraz zostaną złożone kwiaty na grobie ś.p. Mieczysława Mordarskiego.

Jutro zaś - w piątek 4 września -  Limanowski Dom Kultury w imieniu pomysłodawcy oraz organizatora wydarzenia - Radnego Miasta Limanowa Mateusza Wrońskiego, wnuka ś.p. Mieczysława Mordarskiego - zaprasza na specjalny koncert, który odbędzie się o godzinie 19:00 na Sali Widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.

W hołdzie ś.p. Mieczysławowi Mordarskiemu - zagrają i zaśpiewają:

  • tenor Jacek Dutka (Hannover, Niemcy);
  • zespół Lim Trio w składzie Renata Borucka (skrzypce), Magda Pluta (wiolonczela), Łukasz Jaworz (fortepian) z gościnnym udziałem Łukasza Wrońskiego (Nowy Jork, USA);
  • uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Limanowej – Zuzanna Sukiennik (wokal), Michał Sukiennik (fortepian) i Karolina Zelek (fortepian); Cheerleaderki z ZSS nr 3 w Limanowej;
  • zespół Paramnezja w składzie Marek Guzik (bas, wokal), Marcin Śliwa (gitara), Michał Twaróg (klawisze) i Łukasz Cedzidło (perkusja)
  • zespół Duo Family: Maria Mordarska – córka i Mieczysław Mordarski – syn.

 

Koncert poprowadzą Marian Wójtowicz oraz Mateusz Wroński.

 

Wstęp na wydarzenie jest wolny !

Serdecznie zapraszamy.

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy