Mamy przyjemność przedstawić kolejność wystąpień podczas 42. Festiwalu Folklorystycznego „Limanowska Słaza”. Na widzów czekać będzie 97 prezentacji w kategoriach: Zespół Regionalny, Instrumentalista, Śpiewak, Gawędziarz, Grupa Śpiewacza, Grupa Regionalna, Muzyka Ludowa, Mistrz i Uczeń.
W tegorocznej „Limanowskiej Słazie” wystąpi ok. 700 wykonawców z całego regionu Limanowszczyzny i nie tylko. Festiwal rozpocznie się 3 listopada o godz. 14:30 i potrwa do niedzieli, kiedy to o godz. 15:00 poznamy jego zwycięzców. Wszystkie koncerty odbędą się w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.
WSTĘP NA WYDARZENIE WOLNY!
Poniżej znajduje się kolejność prezentacji:
PIĄTEK, 4 listopada 2016 r. ROZPOCZĘCIE godz. 15:00
SOBOTA, 5 listopada 2016 r. ROZPOCZĘCIE godz. 15:00
Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”. Festiwal uzyskał również patronat Jacka Krupy Marszałka Województwa Małopolskiego, a wspierają go niezmiennie wójtowie gmin powiatu limanowskiego.
ZAPRASZAMY!
W tegorocznej „Limanowskiej Słazie” wystąpi ok. 700 wykonawców z całego regionu Limanowszczyzny i nie tylko. Festiwal rozpocznie się 3 listopada o godz. 14:30 i potrwa do niedzieli, kiedy to o godz. 15:00 poznamy jego zwycięzców. Wszystkie koncerty odbędą się w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.
WSTĘP NA WYDARZENIE WOLNY!
Poniżej znajduje się kolejność prezentacji:
CZWARTEK, 3 listopada 2016 r. ROZPOCZĘCIE godz. 14:30
LP | NAZWA | KATEGORIA | MIEJSCOWOŚĆ | GODZINA |
1 | Bernadetta Łabuz | śpiew, 11 lat | Mszana Dolna | 14:35 |
2 | Anna Łysek | gawęda, 12 lat | Mszana Dolna | 14:40 |
3 | Marlena Kasprzycka | gawęda, 12 lat | Przyszowa, gm. Łukowica | 14:45 |
4 | Wojciech Tabor | fujarka, 11 lat | Sadek, gm. Jodłownik | 14:50 |
5 | Anna Łysek | śpiew, 12 lat | Mszana Dolna | 14:55 |
6 | Kinga Pasionek | śpiew, 12 lat | Krasne Lasocice, gm. Jodłownik | 15:00 |
7 | PNIOKI | zespół dziecięcy | Sadek-Kostrza, gm. Jodłownik | 15:05 |
8 | Tadeusz Wielgus (poza konkursem) | heligonka, dorosła | Nowy Sącz | 15:25 |
9 | Dominik Matras | skrzypce, dorosły | Słopnice | 15:30 |
10 | Maria Kotara | gawęda, dorosła | Kostrza, gm. Jodłownik | 15:35 |
11 | MALI SŁOPNICZANIE | zespół dziecięcy | Słopnice | 15:40 |
12 | Witold Sewiło | śpiew, 11 lat | Sadek-Kostrza, gm. Jodłownik | 16:00 |
13 | Mariola Lorek | śpiew, 17 lat | Przyszowa, gm. Łukowica | 16:05 |
14 | DOLINA SŁOMKI | zespół dziecięcy | Stronie, gm. Łukowica | 16:10 |
OFICJALNE ROZPOCZĘCIE | 42. FESTIWALU | LIMANOWSKA SŁAZA | 16:30 | |
15 | Maria Franczak | śpiew, dorosły | Stara Wieś, gm. Limanowa | 17:00 |
16 | Mszanicanki | grupa śpiewacza, dorosła | Mszana Dolna | 17:05 |
17 | Maria Markiewicz | gawęda, dorosła | Porąbka, gm. Dobra | 17:10 |
18 | Krystyna Wilczyńska | gawęda, dorosła | Łukowica | 17:15 |
19 | Barbara Stożek | piszczałka, dorosła | Mszana Dolna | 17:20 |
20 | Maria Franczak | gawęda, dorosła | Stara Wieś, gm. Limanowa | 17:25 |
21 | Barbara Stożek | śpiew, dorosły | Mszana Dolna | 17:30 |
22 | Anna Kroczek | śpiew, 10 lat | Przyszowa, gm. Łukowica | 17:35 |
23 | Mali Szczyrzycanie | muzyka młodzieżowa | Pogorzany, gm. Jodłownik | 17:40 |
24 | OLSZOWIANIE | zespół dzieci/młodzież | Olszówka, gm. Mszana Dolna | 17:50 |
25 | Piotr Cuper | skrzypce, 16 lat | Szczyrzyc, gm. Jodłownik | 18:10 |
26 | Zofia Pazdan | skrzypce, 15 lat | Janowice, gm. Jodłownik | 18:15 |
27 | Olszowianki | grupa śpiewacza, dziecięca | Olszówka, gm. Mszana Dolna | 18:20 |
28 | SZCZYRZYCANIE | zespół młodzieżowy | Szczyrzyc, gm. Jodłownik | 18:25 |
PRZERWA | 19:00 - 20:00 | 19:00 | ||
29 | Józef Tokarczyk | heligonka, dorosła | Mordarka, gm. Limanowa | 20:00 |
30 | Szczyrzycanie | muzyka dorosła | Szczyrzyc, gm. Jodłownik | 20:05 |
31 | Marianna Kościelniak | śpiew, 10 lat | Olszówka, gm. Mszana Dolna | 20:15 |
32 | KGW Olszówka | grupa śpiewacza, dorosła | Olszówka, gm. Mszana Dolna | 20:20 |
33 | Adrian Kościelniak | gawęda, dorosła | Olszówka, gm. Mszana Dolna | 20:25 |
34 | Spod Kicek | grupa śpiewacza, młodzież | Mordarka, gm. Limanowa | 20:30 |
35 | Olszowianie | muzyka młodzieżowa | Olszówka, gm. Mszana Dolna | 20:35 |
36 | Muzyka z Wilkowiska | muzyka dorosła | Wilkowisko, gm. Jodłownik | 20:45 |
37 | Bogusław Nawara | śpiew, dorosły | Olszówka, gm. Mszana Dolna | 20:55 |
38 | Wilkowicanie | grupa śpiewacza, dorosła | Wilkowisko, gm. Jodłownik | 21:05 |
Zakończenie pierwszego | dnia festiwalu | OMÓWIENIA (sala kameralna) | 21:10 |
PIĄTEK, 4 listopada 2016 r. ROZPOCZĘCIE godz. 15:00
LP | NAZWA | KATEGORIA | MIEJSCOWOŚĆ | GODZINA |
1 | Stanisława Oleksy | śpiew, dorosły | Męcina, gm. Limanowa | 15:00 |
2 | Zofia Michałek | gawęda, dorosła | Dobra | 15:05 |
3 | Karol Morajko | akordeon guzikowy, 11 lat | Przenosza, gm. Dobra | 15:10 |
4 | Urszula Woźniak | śpiew, 13 lat | Męcina, gm. Limanowa | 15:15 |
5 | Joanna Potaczek | śpiew, 11 lat | Łostówka, gm. Mszana Dolna | 15:20 |
6 | Jakub Jasiński | śpiew, 13 lat | Męcina, gm. Limanowa | 15:25 |
7 | Patrycja Dudzik | skrzypce, 12 lat | Łostówka, gm. Mszana Dolna | 15:30 |
8 | Dominika Rosiek | gawęda, 14 lat | Męcina, gm. Limanowa | 15:35 |
9 | Małe Łostowianki | grupa śpiewacza, dziecięca | Łostówka, gm. Mszana Dolna | 15:40 |
10 | Limanowianie | muzyka młodzieżowa | Limanowa | 15:45 |
11 | Mali Męcinianie | grupa śpiewacza, młodzież | Męcina, gm. Limanowa | 15:55 |
12 | Limanowianie | grupa śpiewacza, młodzież | Limanowa | 16:00 |
13 | Bronisław Kaczor i Marcin Kaczor, Konrad Kowalczyk | mistrz i uczeń | Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź | 16:05 |
14 | Iwona Cichoń | skrzypce, dorosła | Łukowica | 16:15 |
15 | Anna Kaciczak-Domagała | śpiew, dorosła | Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź | 16:20 |
16 | Katarzyna Jędrzejek | skrzypce, 12 lat | Młynne, gm. Limanowa | 16:25 |
17 | Bronisław Kaczor | skrzypce, dorosły | Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź | 16:30 |
18 | Anna Gajewska | śpiew, dorosła | Mszana Dolna | 16:35 |
PRZERWA | 16:40 - 18:00 | |||
OMÓWIENIA | Sala kameralna | 17:00 - 18:00 | ||
19 | Gorce | grupa śpiewacza, dorosła | Kamienica | 18:00 |
20 | Kijom Worci | grupa regionalna | Pisarzowa, gm. Limanowa | 18:05 |
21 | GORCE | zespół dorosły | Kamienica | 18:25 |
22 | Kijom Worci | grupa śpiewacza, dorosła | Pisarzowa, gm. Limanowa | 18:55 |
23 | JURKOWIANIE | zespół dorosły | Jurków, gm. Dobra | 19:00 |
24 | Ze Stronia | grupa śpiewacza | Stronie, gm. Łukowica | 19:30 |
25 | Muzyka Jakuba Rusieckiego | muzyka dorosła | gm. Niedźwiedź | 19:35 |
PRZERWA | 19:45 - 20:15 | |||
26 | PRZYSZOWIANIE | zespół dorosły | Przyszowa, gm. Łukowica | 20:15 |
27 | Słopnicki Zbyrcok | grupa śpiewacza | Słopnice | 20:45 |
28 | WILKOWICANIE | zespół dorosły | Wilkowisko, gm. Jodłownik | 20:50 |
29 | Słopnicki Zbyrcok | muzyka dorosła | Słopnice | 21:20 |
30 | ŚWARNI ŁOJCE | zespół dorosły | Sadek-Kostrza, gm. Jodłownik | 21:30 |
31 | Limanowianie | muzyka dorosła | Limanowa | 22:00 |
32 | SŁOPNICKI ZBYRCOK | zespół dorosły | Słopnice | 22:10 |
Zakończenie drugiego | dnia festiwalu | 22:40 |
SOBOTA, 5 listopada 2016 r. ROZPOCZĘCIE godz. 15:00
LP | NAZWA | KATEGORIA | MIEJSCOWOŚĆ | GODZINA |
1 | Rafał Kapera | mistrz i uczeń | Krasne Lasocice, gm. Jodłownik | 15:00 |
2 | Karol Adamczyk | skrzypce, 17 lat | Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź | 15:05 |
3 | MALI WILKOWICANIE | zespół dziecięcy | Wilkowisko, gm. Jodłownik | 15:10 |
4 | Hubert Adamczyk | skrzypce, 11 lat | Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź | 15:30 |
5 | Paweł Smaciarz | skrzypce, 12 lat | Niedźwiedź | 15:35 |
6 | Karolina Podgórni | gawęda, 12 lat | Kamienica | 15:40 |
7 | Smycki | muzyka dziecięca | Kamienica | 15:45 |
8 | Kacper Dudzik | fujarka, okaryna, 12 lat | Kamienica | 15:55 |
9 | Andrzej Ciężadlik | gawęda, dorosła | Mszana Dolna | 16:00 |
10 | Monika Cepielik | gawęda, 14 lat | Zasadne, gm. Kamienica | 16:05 |
11 | Kasinianie-Zagórzanie | grupa śpiewacza, dorosła | Mszana Dolna | 16:10 |
12 | Patryk Grzędziak | gawęda, dorosły | Mszana Górna, gm. Mszana Dolna | 16:15 |
13 | Kapela Kasinianie-Zagórzanie | muzyka dorosła | Kasina Wielka, gm. Mszana Dolna | 16:20 |
14 | Grupa śpiewacza z Przyszowej | grupa śpiewacza dorosła | Przyszowa, gm. Łukowica | 16:30 |
15 | KGW Laskowa | grupa regionalna | Laskowa | 16:40 |
PRZERWA | 17:00 - 17:30 | |||
16 | Aleksandra Boruta | gawęda, 11 lat | Słopnice | 17:30 |
17 | Paulina Wąsowicz i Aleksandra Śliwa | mistrz i uczeń | Słopnice | 17:35 |
18 | DOLINA MSZANKI | zespół dorosły | Mszana Górna, gm. Mszana Dolna | 17:40 |
19 | Marian Janik | gawęda, dorosły | Słopnice | 18:10 |
20 | Dolina Mszanki | muzyka, młodzież | Mszana Górna, gm. Mszana Dolna | 18:15 |
21 | Kapela z Krasnych Lasocic | muzyka młodzieżowa | Krasne Lasocice, gm. Jodłownik | 18:25 |
22 | Krzysztof Tobiasz | skrzypce, dorosły | Mszana Górna, gm. Mszana Dolna | 18:35 |
23 | Mieczysław Biel i Tomasz Kucharczyk | mistrz i uczeń | Janowice/Słupia, gm. Jodłownik | 18:40 |
24 | Paweł Juszczak | śpiew, dorosły | Kisielówka, gm. Limanowa | 18:45 |
25 | SŁOPNICZANIE | zespół dorosły | Słopnice | 18:50 |
26 | Stanisław Ptaszek | gawęda dorosła | Pasierbiec, gm. Limanowa | 19:20 |
20:00 Występ Zespołu Regionalnego GROJCOWIANIE
Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”. Festiwal uzyskał również patronat Jacka Krupy Marszałka Województwa Małopolskiego, a wspierają go niezmiennie wójtowie gmin powiatu limanowskiego.
ZAPRASZAMY!