bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

43. Limanowska Słaza w tym roku wyjątkowo we wrześniu!


Limanowski Dom Kultury pragnie poinformować o wcześniejszym terminie 43. Festiwalu Folklorystycznego „Limanowska Słaza”. Festiwal w tym roku odbędzie się w dniach od 21 do 24 września.

Data tegorocznego festiwalu została zmieniona z listopadowej ze względu na zbliżającą się przebudowę Limanowskiego Domu Kultury. Tegoroczny festiwal będzie zatem szczególny, ponieważ po raz ostatni zorganizowany zostanie na starej scenie, scenie na której zaprezentowały się setki artystów z całego powiatu limanowskiego prezentując folklor Lachów Limanowskich, Sądeckich, Szczyrzyckich, Górali Gorczańskich, Łącko-Kamienickich i Zagórzan.

Wzorem lat ubiegłych festiwal zgromadzi wykonawców z powiatu limanowskiego, którzy wystąpią podzieleni na następujące kategorie: Zespoły Regionalne, Grupy Regionalne, Muzyki Ludowe, Instrumentaliści, Śpiewacy, Grupy Śpiewacze, Gawędziarze Ludowi oraz Mistrz i Uczeń. Wszystkie występy konkursowe poddane zostaną ocenie 4 osobowej komisji jurorów, w skład której wchodzić będą autorytety w dziedzinie etnografii, dialektologii, muzyki i choreografii.

Jak zawsze festiwalowi będą towarzyszyć stoiska z regionalnymi produktami oraz artystów ludowych.

43. Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury. Festiwal wspiera Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” oraz wójtowie gmin powiatu limanowskiego.

Obecnie trwają zgłoszenia do festiwalu. Do 10 września zespoły i artyści ludowi z powiatu limanowskiego mogą się zgłaszać w wyżej wymienionych kategoriach.

Regulamin, karty zgłoszeń i lista laureatów z roku ubiegłego do pobrania na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/27/limanowska-slaza

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy