bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

44. Limanowska Słaza - ramowy program


Największy Festiwal Folklorystyczny naszego regionu - „Limanowska Słaza” - rozpocznie się już za trzy tygodnie! Do 9 listopada artyści z całego powiatu limanowskiego mają czas, aby przesłać zgłoszenie udziału w przeglądzie.

„Limanowska Słaza” to wydarzenie, które od ponad 40. lat kultywuje i chroni od zapomnienia niezwykle bogate dziedzictwo kultury Lachów Limanowskich, Lachów Sądeckich, Lachów Szczyrzyckich, Lachów od Dobrej, Zagórzan i Górali Sądeckich. Tegoroczny, 44. Festiwal, odbędzie się w dniach od 22 do 25 listopada i ponownie zgromadzi setki wykonawców z powiatu limanowskiego, którzy wystąpią podzieleni na następujące kategorie: Zespoły Regionalne, Grupy Regionalne, Muzyki Ludowe, Instrumentaliści, Śpiewacy, Grupy Śpiewacze, Gawędziarze Ludowi oraz Mistrz i Uczeń. Wszystkie występy konkursowe poddane zostaną ocenie komisji jurorów, w skład której wchodzić będą autorytety w dziedzinie etnografii, dialektologii, muzyki i choreografii.

Z uwagi na przebudowę Limanowskiego Domu Kultury w tym roku miejscem realizacji wydarzenia będzie tymczasowa siedziba LDK - budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej przy ul. Reymonta 3.

Jak co roku wydarzeniu będzie towarzyszył kiermasz rękodzieła, na którym twórcy ludowi zaprezentują swoje prace i dzieła.

A oto ramowy program wydarzenia (godziny mogą ulec zmianie):

22.11.2018 - czwartek
15:00 - koncert konkursowy
17:00 - oficjalne otwarcie festiwalu
17:30, 20:00 - koncerty konkursowe

23.11.2018 - piątek
15:00, 19:00 - koncerty konkursowe

24.11.2018 - sobota
15:00, 18:30 - koncerty konkursowe

25.11.2018 - niedziela
15:00 - zakończenie festiwalu
  • ogłoszenie wyników
  • wręczenie nagród
  • koncert finałowy
Regulamin, karty zgłoszeń i lista laureatów z roku ubiegłego do pobrania na stronie: http://www.ldk.limanowa.pl/27/limanowska-slaza

44. Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury. Festiwal wspierają Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”, Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz wójtowie gmin powiatu limanowskiego.

Patronat Honorowy na wydarzeniem objął Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP Kraków, Radio RDN Nowy Sącz, Gazeta Krakowska, portal limanowa.in, TV28.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy