bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

45. Limanowska Słaza coraz bliżej!


Zbliża się największy Festiwal Folklorystyczny naszego regionu - „Limanowska Słaza” - który jest stałym elementem na mapie kulturalnej limanowszczyzny. Wydarzenie kultywuje i chroni od zapomnienia niezwykle bogate dziedzictwo kultury Lachów Limanowskich, Lachów Sądeckich, Lachów Szczyrzyckich, Lachów od Dobrej, Zagórzan, Górali Sądeckich.Tegoroczny, 45. Festiwal odbędzie się w dniach od 28 listopada do 1 grudnia. Z uwagi na przebudowę Limanowskiego Domu Kultury, podobnie jak w ubiegłym roku miejscem realizacji wydarzenia będzie tymczasowa siedziba LDK - budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej przy ul. Reymonta 3.

Mimo innej lokalizacji mamy jednak nadzieję, że wzorem lat ubiegłych festiwal ponownie zgromadzi setki wykonawców z powiatu limanowskiego, którzy wystąpią podzieleni na następujące kategorie: Zespoły Regionalne, Grupy Regionalne, Muzyki Ludowe, Instrumentaliści, Śpiewacy, Grupy Śpiewacze, Gawędziarze Ludowi oraz Mistrz i Uczeń. Wszystkie występy konkursowe poddane zostaną ocenie 4 osobowej komisji jurorów, w skład której wchodzić będą autorytety w dziedzinie etnografii, dialektologii, muzyki i choreografii.

Obecnie trwają zgłoszenia do festiwalu. Do 31 października zespoły i artyści ludowi z powiatu limanowskiego mogą się zgłaszać w wyżej wymienionych kategoriach.


Regulamin, karty zgłoszeń i lista laureatów z roku ubiegłego do pobrania na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/162/do-pobrania


45. Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury. Festiwal wspierają Starostwo Powiatowe w Limanowej, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” oraz wójtowie gmin powiatu limanowskiego.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy