bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

46. "Limanowska Słaza" - zapraszamy na transmisję online z ogłoszenia wyników


Limanowski Dom Kultury zaprasza do obejrzenia transmisji online z ogłoszenia wyników 46. Festiwalu Folklorystycznego "Limanowska Słaza", która rozpocznie się w najbliższą niedzielę - 29.11 - o godz. 16:00 i będzie dostępna na stronie internetowej LDK oraz oficjalnym fanpage'u na Facebooku.

 

Tegoroczny festiwal jest wyjątkowy. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną niemożliwym stało się zorganizowanie wydarzenia w tradycyjnej formie. Podjęta została więc decyzja o całkowitym jego przeniesieniu do świata wirtualnego. Od 16 października do 16 listopada artyści ludowi z całego powiatu limanowskiego przesyłali do Limanowskiego Domu Kultury nagrania swoich występów. Ostateczna, zaakceptowana liczba zgłoszeń wyniosła 69, których oceny dokonała Komisja Artystyczna festiwalu w składzie: dr Bożena Lewandowska, Jadwiga Adamczyk, Michalina Wojtas, Benedykt Kafel oraz dr Artur Czesak.

 

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia ogłoszenie wyników nie może odbyć się z udziałem artystów i publiczności, dlatego będzie transmitowane online za pośrednictwem stron internetowych organizatora.

 

Zapraszamy wszystkich, a szczególnie uczestników tej edycji festiwalu do śledzenia transmisji, w celu poznania ostatecznych wyników przeglądu.

Podczas transmisji zostanie również wyświetlony koncert Muzycznego Zespołu Rodziny Wróblów, z okazji 50-lecia istnienia zespołu (koncert zarejestrowano 22.11.2020).

 

Film z nagraniami laureatów zostanie opublikowany z początkiem grudnia na oficjalnym kanale Youtube Limanowskiego Domu Kultury.

 

46. Festiwal Folklorystyczny "Limanowska Słaza" uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury.

Patronat Honorowy nad festiwalem objęli: Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Mieczysław Uryga Starosta Limanowski oraz Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

Festiwal wspierają: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” oraz wójtowie gmin powiatu limanowskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP SA Kraków, Radio RDN Nowy Sącz, Gazeta Krakowska, TV28, Limanowa.in.

Sponsorami festiwalu są: Tymbark - MWS SP. Z O.O. SP.K., ELEKTRICAL Zakład Elektroinstalacyjny, Usługi Budowlane, Z.P.G. Kulinar, Łomzik-Firma, F.H.U. Plastuś, Kajet S.C.

Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów informacyjnych, gdzie na bieżąco będziemy informować o wszystkich działaniach związanych z festiwalem.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy