bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

47. Festiwal Folklorystyczny "Limanowska Słaza" po raz kolejny z dofinansowaniem


 

 

Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny Festiwal Folklorystyczny "Limanowska Słaza", zgłoszony do programu Kultura ludowa i tradycyjna, decyzją Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, uzyskał dofinansowanie w wysokości 20 000,00 zł.

Limanowska SŁAZA od 46 lat jest najważniejszym świętem folkloru regionu limanowskiego, regionu najbardziej zróżnicowanego etnograficznie w Małopolsce. To unikalne wydarzenie, które nie tylko kultywuje, propaguje ale i chroni dla pokoleń bogactwo kultury ludowej takich grup etnograficznych jak: Lachy Limanowskie i Szczyrzyckie, Zagórzanie, Górale Gorczańscy oraz Łącko–Kamieniccy. To cztery dni prezentacji tradycyjnych, unikalnych i autentycznych wartości wyrażonych w muzyce, tańcach, gwarze oraz obrzędach i zwyczajach ludowych przeplatanych omówieniami. Zwieńczeniem wydarzenia jest ceremonia rozdania nagród, uroczyste zakończenie festiwalu oraz koncert finałowy.


Wydarzenie nie tylko tworzy niepowtarzalny klimat regionu ale i umacnia wspólnotową więź, regionalną tożsamość, integruje ludzi przywołując i wskazując najwartościowsze elementy tej kultury.
W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach od 3-7 listopada.  
       
Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa.

Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury.

 

Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów informacyjnych, gdzie na bieżąco będziemy informować o wszystkich działaniach związanych z Festiwalem.

 

 

 „Dofinansowano  ze  środków  Ministra  Kultury,  Dziedzictwa  Narodowego  i  Sportu  pochodzących  z
Funduszu Promocji Kultury”

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy