bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

47. Festiwal Folklorystyczny "Limanowska Słaza" - zaczynamy odliczanie!


Limanowski Dom Kultury zaprasza do udziału w największym wydarzeniu folklorystycznym w powiecie limanowskim – 47. Festiwalu Folklorystycznym "Limanowska SŁAZA", który w tym roku odbędzie się w dniach od 3 do 7 listopada.

Tegoroczny festiwal będzie szczególny - po trzech latach remontu budynku Limanowskiego Domu Kultury przy ul. Bronisława Czecha 4 oraz po roku od wybuchu pandemii koronawirusa, festiwal ma nareszcie powrócić w pełnej krasie na scenę w sali widowiskowej LDK. Chociaż ograniczenia związane z pandemią Covid-19 powodują, że jesteśmy zmuszeni do organizacji "Limanowskiej Słazy" z licznymi obostrzeniami, mamy nadzieję, że artyści nie zawiodą, a my ponownie będziemy mogli cieszyć się z obcowania z kulturą ludową naszego regionu.

Wierzymy, że wzorem lat ubiegłych festiwal zgromadzi wykonawców z powiatu limanowskiego, którzy wystąpią podzieleni na kategorie: Zespoły Regionalne, Grupy Regionalne, Muzyki Ludowe, Instrumentaliści, Śpiewacy, Grupy Śpiewacze, Gawędziarze Ludowi, Mistrz i Uczeń oraz w nowo powołanej kategorii Multiinstrumentalista.

Festiwal będzie transmitowany online za pośrednictwem strony internetowej organizatora i patronów medialnych.

Obecnie trwają zgłoszenia do festiwalu. Do 22 października zespoły i artyści ludowi z powiatu limanowskiego mogą się zgłaszać w poszczególnych kategoriach.

Regulamin, karty zgłoszeń i lista laureatów z roku ubiegłego do pobrania na stronie:

https://www.ldk.limanowa.pl/do-pobrania-limanowska-slaza

47. Festiwal Folklorystyczny "Limanowska Słaza" uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Festiwal jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa.

Organizatorem "Limanowskiej Słazy" jest Limanowski Dom Kultury.

Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów informacyjnych, gdzie na bieżąco będziemy informować o wszystkich działaniach związanych z festiwalem.

 

                                                    

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy