bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

48. Limanowska "Słaza" - czekamy na Wasze zgłoszenia!


Limanowski Dom Kultury zaprasza do udziału w największym wydarzeniu folklorystycznym w powiecie limanowskim – 48. Festiwalu Folklorystycznym "Limanowska SŁAZA", który w tym roku odbędzie się w dniach od 3 do 6 listopada.

 

Ten największy festiwal w regionie, to wizytówka kulturalna Limanowej, trwająca nieprzerwanie od roku 1975 i przyciągająca tłumy entuzjastów kultury ludowej. W ciągu 4 dni festiwalu przez scenę Limanowskiego Domu Kultury przewijają się setki wykonawców w wieku od kilku do kilkudziesięciu (nawet 90) lat, którzy prezentują najcenniejsze i autentyczne wartości kultury ludowej powiatu limanowskiego.

Wierzymy, że wzorem lat ubiegłych festiwal zgromadzi wykonawców z powiatu limanowskiego, którzy wystąpią podzieleni na kategorie: Zespoły Regionalne, Grupy Regionalne, Muzyki Ludowe, Instrumentaliści, Śpiewacy, Grupy Śpiewacze, Gawędziarze Ludowi, Mistrz i Uczeń oraz Multiinstrumentalista.

Festiwal będzie transmitowany online za pośrednictwem strony internetowej organizatora i patronów medialnych.

Obecnie trwają zgłoszenia do festiwalu. Do 14 października zespoły i artyści ludowi z powiatu limanowskiego mogą się zgłaszać w poszczególnych kategoriach.

 

Regulamin, karty zgłoszeń i lista laureatów z roku ubiegłego do pobrania na stronie:

https://www.ldk.limanowa.pl/do-pobrania-limanowska-slaza

 

48. Festiwal Folklorystyczny "Limanowska Słaza" uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Festiwal jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz MCK "Sokół" w Nowym Sączu.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa.

Organizatorem "Limanowskiej Słazy" jest Limanowski Dom Kultury.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Mieczysław Uryga Starosta Limanowski, Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

Patronat Medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Kraków, Radio RDN Nowy Sącz.

 

Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów informacyjnych, gdzie na bieżąco będziemy informować o wszystkich działaniach związanych z festiwalem.

 

 

                                                    

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy