bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

9. Wyścig Górski Limanowa już w najbliższy weekend


14 lipca wystartuje jedna z najważniejszych Imprez w polskim sporcie motorowym – 9 Wyścig Górski Limanowa, który potrwa do 16 lipca 2017. Po raz czwarty limanowski wyścig będzie eliminacją FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich. Podczas imprezy rozgrywana będzie także 5 i 6 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.


Samochodowe wyścigi górskie mają w Europie bogatą historię. Mistrzostwa Europy FIA w Wyścigach Górskich (FIA EHC) są najstarszym czempionatem rozgrywanym przez Międzynarodową Federację Samochodową rozgrywanym do dnia dzisiejszego; odbywają się od 1930 roku.


Wyścig w Limanowej, z roku na rok generuje coraz większą, sięgającą przez dwa dni 20 tys os. widownię. Start limanowskiego wyścigu leży na wysokości 498 m.n.p.m. zaś meta lotna na wysokości 800 m. Różnica wzniesień wynosi 302 m a średnie wzniesienie to 5,50%. Kierowcy mają do pokonania 33 zakręty.


Imprezę corocznie obsługuje 300 osób: służby ochrony zabezpieczające trasę, służby medyczne, strażacy - ochotnicy, policja, sędziowie Polskiego Związku Motorowego, obsługa Biura Zawodów czy biura prasowego. Jednym ze współorganizatorów Wyścigu jest Limanowski Dom Kultury, w którym swoją siedzibę ma biuro zawodów, biuro prasowe, biuro na posiedzenie ZSS, a parking przed budynkiem jest przeznaczony na badania kontrolne pojazdów.


Dla kibiców przygotowane zostaną parkingi z których łatwo będzie można dotrzeć w okolice startu na Starej Wsi oraz wyznaczonych punktów obserwacyjnych. Dodatkowo zmagania będzie można śledzić na telebimie oraz na bieżąco w relacji on-line. W tym roku organizatorzy dodatkowo dadzą możliwość śledzenia zmagań dla widzów poprzez transmisję radiową, która w sobotę i niedzielę będzie dostępna na częstotliwości FM i poprzez odbiorniki radiowe, aplikacje w komórkach.


Honorowego Patronatu wyścigowi udzielił Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Obserwatorem ze strony FIA ponownie będzie David Grace (GBR), zaś przewodniczącym ZSS Włodzimierz Szaniawski (POL).


Głównym partnerem zawodów jest Małopolska oraz Tauron.


Nie zmienił się także Dyrektor Wyścigu: po raz kolejny będzie nim Bogdan Pałka.


Limanowski Dom Kultury, podobnie jak w latach poprzednich, wspiera wydarzenie.


Więcej informacji znaleźć można na stronie: wysciggorski.pl.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy