bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Andrzejki dla Seniorów


Miejska Biblioteka Publiczna i Limanowski Dom Kultury organizują wspólnie wieczór andrzejkowy dla seniorów.

Miejska Biblioteka Publiczna i Limanowski Dom Kultury organizują wspólnie wieczór andrzejkowy dla seniorów. Impreza odbędzie się 28 listopada (czwartek) o godzinie 17.00 w restauracji Siwy Brzeg (ul. B. Czecha 4). Wstęp jest wolny aczkolwiek lista chętnych jest już zamknięta.

Podczas spotkania zaplanowano m.in. poczęstunek dla gości, wróżby andrzejkowe, wspólną zabawę i koncert zespołu VENA. Andrzejki dla seniorów to kolejna z propozycji kierowana ze strony limanowskiej książnicy do osób starszych w ramach programu „Biblioteka dla seniora”. W lutym b.r. zorganizowano spotkanie dedykowane seniorom i osobom starszym w trakcie którego odbył się wykład pn. „Wpływ stylu życia na zdrowie człowieka” oraz prezentacja multimedialna pn. "Co w bibliotece o zdrowym żywieniu można przeczytać?". Rok wcześniej, we wrześniu, limanowska MBP przyłączyła się też do ogólnopolskiej akcji 60+ KULTURA realizowanej przez Ministerstwo Kultury. Jest zapotrzebowanie na taką działalność. Biblioteka jest też otwarta na wszelkie inicjatywy, które mogłaby zorganizować bądź wesprzeć, wychodzące z zewnątrz, ze środowiska seniorów. Również w przyszłym roku zaplanowaliśmy w ramach naszego programu cykliczne kwartalne spotkania dla seniorów o różnej tematyce. Zachęcamy do kontaktu z nami. –mówi Joanna Michalik – Pełnomocnik Burmistrza ds. MBP. Limanowski Dom Kultury również stale rozszerza swoją ofertę dla Seniorów.

Przy LDK od wielu lat działa Klub Seniora, w tym roku ruszyły nowe warsztaty specjalnie dla seniorów z florystyki oraz koronkarstwa – na wiosnę ruszają warsztaty z nordic walking – dodaje Magdalena Szczygieł – Smaga Pełnomocnik Burmistrza ds. LDK.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy