bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Artyści Dni Limanowej 2018


Dni Limanowej odbędą się w dniach od 21 do 22 lipca na placu przy ul. Bronisława Czecha 4, na scenie wystąpią: Doda z zespołem Virgin, Lachersi oraz Góralsi.


21 lipca (sobota) scena Dni Limanowej będzie należeć do jednej z najbardziej charakterystycznych wokalistek polskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Doda (właściwie Dorota Rabczewska) wystąpi przed limanowską publicznością razem z zespołem Virgin. Usłyszymy takie przeboje jak „Znak pokoju” czy „Szansa”, za które Doda i zespół otrzymali nagrody kolejno na Festiwalu w Sopocie i Festiwalu w Opolu, a także „Nie daj się”, który uzyskał tytuł „polskiego hitu lata 2008” na Sopot Hit Festiwalu oraz utwory z najnowszej płyty „Riotka”.

Doda jest laureatką dwóch nagród MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy polski wykonawca. Otrzymała również rekordową liczbę trzynastu statuetek VIVA Comet Awards (jedną z zespołem Virgin i jedną z projektem VIVA i Przyjaciele), w tym dla Artysty 10-lecia i za Przebój 10-lecia (z Virgin za utwór „Szansa”). Ponadto zdobyła między innymi cztery nagrody Eska Music Awards (dwie z Virgin), dwie Superjedynki (jedną z Virgin), dwie nagrody fotoreporterów i dziennikarzy na Festiwalu w Opolu, Telekamerę, Platynową Telekamerę oraz została odznaczona medalem „Za Zasługi dla Ciechanowa”. Trzy wydane przez nią płyty (solowo oraz z Virgin) dotarły na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce, natomiast dwie były notowane na liście najlepiej sprzedających się płyt w Europe publikowanej przez magazyn „Billboard”.

Doda była jurorem w kilku programach telewizyjnych, wzięła udział w trzech dużych kampaniach reklamowych, użyczyła głosu jednej z postaci filmu animowanego Asterix i wikingowie, zagrała w filmach „Serce na dłoni” i ostatnio w „Pitbull. Ostatni pies”, a także wystąpiła w sztuce teatralnej „Słownik Ptaszków Polskich”. Piosenkarka prowadzi również czynnie działalność charytatywną za co wielokrotnie była nagradzana; otrzymała między innymi tytuł Lidera Roku w Ochronie Zdrowia za swoją działalność na rzecz chorych na białaczkę.
 

W niedzielę, 22 lipca, scena Dni Limanowej zabrzmi na folkowo. Najpierw do tańca porwą nas Góralsi – zespół, który tworzy sześciu młodych muzyków, zafascynowanych kulturą górali białych. Oprócz muzyki folkowej grają również odpowiednio zaaranżowane covery utworów popularnych, co powoduje, że przy ich repertuarze świetnie bawią się ludzie o różnych upodobaniach muzycznych i z każdej grupy wiekowej. Dają koncerty w całej Polsce, a także poza granicami kraju. Potrafią nawiązać świetny kontakt z publicznością, dzięki czemu ich koncerty cechuje żywiołowość i po prostu dobra zabawa.
 

Lachersi zagrają nam natomiast tradycyjne melodie Lachów Sądeckich, Limanowskich i Szczyrzyckich, ozdobione barwnymi dźwiękami trąbki i klarnetu, we współcześnie brzmiących aranżacjach. W ich wykonaniach pieśni ludowych można usłyszeć prawdziwą, lachowską gwarę. Repertuar zespołu dopełniają autorskie kompozycje nawiązujące do tradycji rodzimego folkloru. Koncerty to dla Lachersów serdeczne spotkania z publicznością, pełne zabawy, śpiewu, a czasem refleksji płynącej z doświadczeń wielu pokoleń.
 

Dni Limanowej 2018 odbędą się w dniach 21-22 lipca na placu przy ul. B. Czecha 4.

Gospodarzami Dni Limanowej są: Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Rada Miasta Limanowa. Za organizację wydarzenia odpowiada Limanowski Dom Kultury.

Szczegółowy program Dni Limanowej 2018 już wkrótce!


ZAPRASZAMY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy