bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Bajkowe Melodie przy pełnej sali w LDK


W dniu 3 czerwca z okazji DNIA DZIECKA Limanowski Dom Kultury wspólnie z Fundacją Bielecki Art. zaprosił dzieci z limanowskich szkół i przedszkoli na wspaniały koncert pt. „BAJKOWE MELODIE”

W programie Koncertu znalazły się najpopularniejsze melodie pochodzące z bajek m. in. Pocahontas, Mała Syrenka, Smerfy, Gumisie, Pszczółka Maja i inne. Aranżacji bajek dokonała Orkiestra Akademii Beethovenowskiej w Krakowie i Zespół Jazzowy pod batutą Sebastiana Perłowskiego, które to zespoły podczas Koncertu towarzyszyły solistom: Marcie Florek i Michałowi Kaczmarkowi.

Nad wszystkim na scenie czuwał prowadzący Łukasz Kupiec, który wcielił się rolę Pana  Beethovena.
Podobne spotkanie miało już miejsce w ubiegłym roku, wtedy jako soliści wystąpili; Agnieszka Kozierowska i Mateusz Ziółko.
Koncert został wspaniale przyjęty przez „małych widzów”, którzy mieli okazję do zabawy i nauki.
Bajkowe Melodie to spotkania z muzyką – podróż w fascynujący świat dźwięków i instrumentów,. Dzieci uczą się czym jest sekcja rytmiczna w orkiestrze, poznają instrumenty, mają okazję na nich zagrać .
Koncerty, które odbywają się w ramach Bajkowych Melodii są harmonijnym połączeniem zabawy i edukacji. Poruszają dziecięce emocje i wyobraźnię, rozwijają wrażliwość muzyczną.

O fundacji
Fundacja Bielecki Art powstała by wspierać młodych, kreatywnych, pełnych pasji, ale nie unikających ciężkiej pracy, młodych artystów.
Celem Fundacji jest inicjowanie i wspieranie działań na rzecz młodych i utalentowanych artystów oraz naukowców, pomoc w realizacji twórczych marzeń, w dążeniu do spełnienia się poprzez artystyczne działania. Fundacja ma stworzyć szansę dla tych właśnie osób, które często z powodów materialnych nie mogą pokazać światu swojego talentu.
Istotnym impulsem do powołania Fundacji do życia było bardzo osobiste pragnienie Janusza Bieleckiego, człowieka sukcesu w sferze gospodarczej a prywatnie twórcy wrażliwego na piękno świata dźwięków. Odnajdując poczucie sensu w wierności swojej pasji, w zamiłowaniu do muzyki, Janusz Bielecki poprzez wspieranie innych w podobnych dążeniach chce dzielić z nimi to pragnienie, wierząc słowom Dezyderaty Maxa Ehrmanna, które stały się mottem dla działalności Fundacji.


                         "Wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie jest pełne heroizmu".
                                                                                                                       Max Ehrmann, 1927 r.

Zapraszamy do galeri zdjęć z koncertu
https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/107/koncert-bajkowe-melodie

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy