bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Bajkowe spotkanie z Mikołajem w LDK


W minioną niedzielę, 8 grudnia w sali kinowej znajdującej się w budynku przy ul. Łososińskiej 23 w Limanowej, miało miejsce coroczne spotkanie ze Świętym Mikołajem, połączone ze spektaklem dla dzieci oraz projekcją filmu dla młodzieży.


Od godziny 13:00 dzieci mogły uczestniczyć w dwóch spektaklach teatralnych w wykonaniu Teatru Nowy z Nowego Sącza. Na scenie pojawił się Święty Mikołaj wraz z elfem Jagusią, którzy próbowali zebrać wszystkie listy z życzeniami od dzieci. Na przeszkodzie chciał stanąć im zły Elf, który nie wierzył w św. Mikołaja. Na szczęście dzięki mocy Mikołaja wszystko skończyło się dobrze i święta zostały uratowane.

Po spektaklach, dzieci głośno wołając i z gromkimi brawami poprosiły Mikołaja aby pozostał z nimi na dłużej. Chętnych do zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem nie brakowało a radosny nastrój udzielił się również dorosłym. Na każdego czekały także drobne upominki przygotowane przez pomocników św. Mikołaja.

O godz. 17:30 młodzież miała okazję obejrzeć przedświąteczną projekcję filmu „Jak zostać św. Mikołajem”, opowiadającego historię Lucii, która chciałaby pójść w ślady ojca – św. Mikołaja – i uczyć się tajników jego zawodu.

Tegoroczne spotkanie z Mikołajem było połączone także z podsumowaniem I Konkursu Plastycznego na „Świąteczną bombkę bożonarodzeniową”. Wszyscy, którzy odwiedzili w niedzielę budynek przy ul. Łososińskiej 23 mogli podziwiać ponad 200 prac przygotowanych przez dzieci w wieku od 7 do 15 lat z terenu Miasta i Gminy Limanowa, a o godz. 15:00 nastąpiło wręczenie nagród dla laureatów.

Ponadto dla uczestników niedzielnego spotkania z Mikołajem organizatorzy przygotowali warsztaty tworzenia kartek świątecznych. Spod ręki dzieci i ich rodziców wychodziły prawdziwe cuda.

Mamy nadzieję, że wizyta Mikołaja w limanowskim kinie Klaps przyniosła dzieciom dużo radości, a co do Mikołaja, to oczywiście liczymy, że za rok znowu do nas zawita!

Galeria zdjęć ze spotkania z Mikołajem na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/314/spotkanie-z-mikolajem-2019-

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy