bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Bezpłatne warsztaty filmowe w Limanowskim Domu Kultury


Limanowski Dom Kultury zaprasza na bezpłatne warsztaty filmowe w ramach projektu Wspólny Front” . Jest to interdyscyplinarny projekt realizowany przez najwybitniejszych polskich Artystów występujących w roli „Mistrzów” i młodych adeptów sztuki „Uczniów” którzy łączą swój talent w jednej wspólnej produkcji multimedialnej, narodowej opery Feliksa Nowowiejskiego „Legenda Bałtyku”.

Inspiracją dla „Wspólnego Frontu” stał się projekt edukacji muzycznej Roberty Guaspari dla dzieci z nowojorskiego Harlemu czyli projekt edukacji tanecznej, realizowany przez Simona Rattla i Filharmonię Berlińską. Projekt realizują wybitne autorytety pedagogiczne z różnych dyscyplin artystycznych, których zadaniem jest inspirowanie, animowanie i motywowanie twórczości młodzieży w zakresie szeroko rozumianej kultury. Materią ich pracy są mało znane (a czasem zupełnie zapomniane) dzieła muzyczne Polskiego Dziedzictwa Narodowego, pokazujące bogactwo naszej kultury i dające możliwość reinterpretacji klasycznych wzorców przy użyciu współczesnych, nakierowanych na młodego odbiorcę metod. Praca i wymiana doświadczeń łączą się w tym projekcie z artystycznymi działaniami młodych twórców i ich pedagogów. Projekt ma charakter regionalny a jego działania zarówno twórcze jak i demonstracyjne będą realizowane w 10 miastach Małopolski.

W Limanowskim Domu Kultury absolutnie bezpłatnie poznasz tajniki filmu i jego składowych - operatorstwa, koloryzacji, montażu i wielu innych. Poznaj w Małopolsce legendę Bałtyku i stwórz swój własny film reklamowy lub reporterski.


 

Tematy warsztatów to :

 

  1. Produkcja (ISTV Media) - jak wycenić, zaplanować i przeprowadzić produkcję filmu przez wszystkie etapy. Ile osób potrzebnych jest na planie, ile trwa proces postprodukcji, jak wygląda to w praktyce. Współpraca z klientem oraz agencjami reklamowymi.

  1. Scenariusz - copywrighting. Czym się zajmuje copywrighter, jakie są jego kompetencje? Jak napisać dobry i skuteczny scenariusz filmu reklamowego?

  2. Reżyseria - Jaki wpływ ma reżyser na finalny efekt filmu? Jakie są jego kompetencje, współpraca z pionami realizacyjnymi, praca na planie i poza nim.

  3. Sztuka operatorska - czym się różni operator od kamerzysty? Jakie trzeba mieć umiejętności? Jak dobrze zaplanować i przeprowadzić zdjęcia? Jaki sprzęt dobrać? Jakie są wady i zalety kamer filmowych, czym się różnią od ujęć z iphona? Jak prowadzić kamerę, co to jest przysłona, czas naświetlania, iso, czym się różnią od siebie obiektywy filmowe od fotograficznych?

  4. Montaż filmowy- Jak przygotować materiał do montażu? Jakich programów używać i jak montować? Ile czasu to zajmuje, jakie są techniki montowania? Jak dobrać dobrą muzykę do filmu, jak łączyć ujęcia. Jak opowiadać historię. Warsztaty z montażu

  5. Dźwięk w filmie - jakich narzędzi używać? Skąd brać muzykę? Co to jest sound design? Jak to zrobić aby dialogi były dobrze nagrane na planie i skomponować je z muzyką? Efekty dźwiękowe, montaż dźwięku

  6. Kolor korekcja / kolorysta -Co to jest kolor korekcja? Dlaczego obraz filmowy nagrywa się w szarościach? Jak kolorować obraz, jakich narzędzi się używa? Przykłady.

  7. FVX Efekty specjalne / Motion design - Jak planować i wykonywać efekty specjalne? Czy efekty to tylko wybuchy? Co to jest cleaning, compositing, trakowanie? Jak dodać proste elementy graficzne. Prace online

 

Warsztaty odbędą się : 30 stycznia, 6 marca, 20 marca, 24 kwietnia, 22 maja, 18 września, 9 października, 23 października.

Zapisy na warsztaty fimowe trwają do 24 stycznia 2018 roku. Zapisów można dokonać telefonicznie pod numerem (18) 3371-603 lub mailowo na adres marcin.koszyk@ldk.limanowa.pl


 

Zachęcamy do udziału osoby ze szkół średnich, studentów i osoby pracujące !

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !

Informacja o projekcie na stronie http://kameny.pl/wspolny-front/


 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy