bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Boże Ciało" od 18 października na ekranie kina Klaps!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia kolejnej produkcji Jana Komasy, która otrzymała status polskiego kandydata do Oscara. To niezwykła historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami i historią 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje jednak w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw... Film "Boże Ciało" od 18 października na ekranie kina Klaps!

18-letni Patryk z Mazowsza od dziecka lubił bawić się w księdza. Grał na organach, odprawiał msze święte, za odłożone pieniądze kupił sobie sutannę. W końcu postanowił spróbować swoich sił w prawdziwym kościele.

Trafił do parafii w Budziskach, gdzie schorowany ksiądz, biorąc Patryka za absolwenta seminarium, chętnie przyjął go do pomocy. Chłopak przed dwa miesiące pełnił kapłańską posługę, ale w końcu przestraszył się i przyznał do winy.

Jego historię opublikowała "Polityka", a Jan Komasa zapewne inspirował się nią, pracując nad swoim najnowszym filmem.

W "Bożym ciele" Patryk zamienia się w Daniela i ma na swoim koncie odsiadkę w poprawczaku. Daniel zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem.

Chce zostać księdzem, ale wie, że kryminalna przeszłość przekreśla jego plany. Gdy, jadąc do pracy w tartaku, po drodze wstępuje do kościoła i pod wpływem impulsu przywdziewa koloratkę. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku.

Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej.

Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami.

Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje jednak w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw...Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy