bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Chór LimaNovum na Ziemi Kłodzkiej


W dniach 25 -26 września  br. Chór LimaNovum działający przy Limanowskim Domu Kultury koncertował w Kłodzku i Wambierzycach. Limanowski , młody chór został zaproszony przez organizatorów do wzięcia udziału w X Przeglądzie Chórów Kłodzkie Wrześniowe Śpiewanie. W odremontowanym amfiteatrze kłodzkim. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły: Chór LimaNovum z Limanowej, Chór z Gór z Bystrzycy Kłodzkiej oraz dwa chóry Lutnia – jeden pochodzący z Kłodzka, a drugi z Pszczyny. Podczas przeglądu gościnnie wystąpiła pochodząca z Uzbekistanu, ale posiadająca ormiańskie korzenie Inna Kamarian.

W jej repertuarze pojawiły się przede wszystkim utwory Anny German, ale na prośbę publiczności odśpiewała również pieśń pochodzącą z Armenii, w oryginalnym ormiańskim języku. Chór LimaNovum zachwycił kłodzką publiczność i wzbudził ogromny aplauz. Szczególnie limanowscy chórzyści zachwycili wykonaniem pieśni ludowych, opracowanych przez Ivana Vrublevskyiego na chór. Słuchacze z niedowierzaniem przyjęli informacje, że chór działa dopiero od sześciu miesięcy. Po zakończonym przeglądzie wszyscy uczestnicy, sponsorzy oraz władze samorządowe zostali zaproszeni  przez organizatorów na spotkanie integracyjne.

W niedzielę 26 września Chór LimaNovum wystąpił w Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej. O godzinie 11.00 chór uświetnił śpiewem mszę świętą, a po niej wykonał koncert. Koncert został nagrodzony owacją na stojąco, a zespół otrzymał specjalne podziękowania od braci franciszkanów – gospodarzy miejsca oraz od Jana Bednarczyka – burmistrza Gminy Radków, na terenie której znajdują się Wambierzyce.


Półroczny Chór LimaNovum, otrzymał dwa ważne zaproszenia do wzięcia udziału w festiwalach muzyki chóralnej jeszcze w tym roku.

Galeria zdjęć dostępna TUTAJ

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy