bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Chór LimaNovum wystąpi w Będzinie!


16 grudnia br. w sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie, zostały przeprowadzone eliminacje rejonowe do 28. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika*, jednego z największych przeglądów kolędowych w Europie. W przesłuchaniach zaprezentowali się soliści, duety, zespoły wokalne, regionalne oraz chóry.
Jury tuchowskich eliminacji na 28. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie w składzie: Ewa Stanisławczyk, Katarzyna Pater, o. dr Tomasz Jarosz i Tadeusz Goliszewski po wysłuchaniu 19 podmiotów wykonawczych zakwalifikowało Chór „LimaNovum” Limanowskiego Domu Kultury do II etapu - przesłuchań finałowych.

Finał Festiwalu odbędzie się w nowo powstałej hali sportowo-widowiskowej Będzin-Arena w dniach 13-15 stycznia 2022 r. a Koncert Galowy w reżyserii Dariusza Wiktorowicza zaplanowano na 16 stycznia 2022 r.

Galeria zdjęć dostępna TUTAJ

Foto Mateusz Franczyk.

 

*Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika (MFKiP) – (do 2012 Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek (OFKiP)) to festiwal muzyki świątecznej odbywający się corocznie w Będzinie. Festiwal to wielka promocja dla młodych talentów. To też okazja do przybliżenia roli, jaką polska tradycja kolędowa ma w kształtowaniu narodowego ducha, a także popularyzowanie tradycji regionalnych i folklorystycznych – w zakresie samych kolęd i pastorałek, ale także strojów i obrzędowości. W latach 2007-2009 patronat nad nim obejmował prezydent RP Lech Kaczyński, w 2010 r. – Małżonka Prezydenta – Maria Kaczyńska, a w 2018 r. prezydent RP Andrzej Duda. Eliminacje odbywają się w grudniu, w 33 ośrodkach w Polsce oraz na Ukrainie, Białorusi i Litwie. Od IX edycji ilość solistów i grup nie spadła poniżej tysiąca, a w ostatnich latach waha się między 1500 a nawet 1800. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło 30 tysięcy uczestników.

 

 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy