bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Chory z urojenia" zakończył "Przedwiośnie Teatralne" 2017


Aktorzy Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu wystawiając sztukę Moliera "Chory z urojenia" zakończyli tegoroczną edycję "Przedwiośnia Teatralnego"  w Limanowskim Domu Kultury.

Publiczność zgromadzona w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury miała przyjemność zobaczyć doskonałą komedię mistrza gatunku, Moliera, Uciekając się do absurdu, W "Chorym z urojenia" Molier pokazuje nam, współczesnym, „chorobę” jako metaforę samotności, wyobcowania i potrzeby zwrócenia na siebie uwagi otoczenia. Z pozoru lekka komedia, którą mogli wczoraj obejrzeć widzowie odkrywa przed widzem słabości człowieka i bezradność medycyny wobec cierpienia duszy, niemierzalnego i niewidocznego dla „szkiełka i oka”. Wszystko jednak kończy się szczęśliwie, jak na komedię Moliera przystało.

Limanowski Dom Kultury dziękuje przybyłej publiczności oraz aktorom występującym podczas trzech dni "Przedwiośnia Teatralnego" 2017. Mamy nadzieję, że różnorodność form jakie przygotowaliśmy podczas tej edycji przypadła Państwu do gustu.
Zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Limanowski Dom Kultury.
Do zobaczenia za rok na kolejnym "Przedwiośniu Teatralnym" !

Galeria zdjęć z "Przedwiośnia teatralnego" znajduje się pod linkiem https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/206/przedwiosnie-teatralne-2017


 


 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy