bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Creed II" od 8 grudnia w Kinie Klaps!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia kolejnej części bokserskich potyczek Adonisa Creeda, który pod czujnym okiem legendarnego Rocky’ego Balboy stawia czoło demonom przeszłości oraz przygotowuje się do najważniejszej walki w karierze "Creed II” od 8 grudnia na ekranie kina Klaps.

„Creed” okazał się opowieścią o pewnym siebie, acz obarczonym przytłaczającym dziedzictwem, chłopaku, który nie tyle chce osiągnąć to co Apollo, co chce raczej podążyć własną ścieżką, nawet, jeśli oznaczać to będzie bunt wobec całego świata. Dzięki kapitalnie napisanej fabule, świetnie nakreślonym bohaterom, wybornemu soundtrackowi i niezwykłym kreacjom aktorskim, film zyskał uznanie zarówno wśród widzów jak i krytyków.

Młody Adonis dumnie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, nokautując swoich przeciwników po paru rundach. Jego życie wydaje się już ukształtowane, relacje z otoczeniem ułożone, miłość do Bianci kwitnie, a przyjaźń z Rocky’m zdaje się trwała. Niespodziewanie dla młodego Creeda w Filadelfii pojawia się ktoś, kto lata temu zabił w ringu jego ojca. Ivan Drago od lat szkoli swojego syna, by ten osiągnął to, co chciał osiągnąć on – mistrzostwo świata. Kiedy ścieżki Adonisa i Viktora się przetną, świat może lec w gruzach.

„Creed 2” to wulkan emocji: z jednej strony miłość i przyjaźń, z drugiej gniew i chęć zemsty. Tu nie ma jednowymiarowych bohaterów - każdy z nich ma swoje, przekonywujące, motywacje i w zasadzie każdemu z nich można kibicować. Mimo niewielu słów, które wypowiadają, historia tego duetu mocno uderza w widza, który rozumie ich motywacje i zaczyna ich (na swój sposób) szanować. Mimo wszystko „Creed 2” to dalej jednak, w głównej mierze, opowieść o Adonisie. Tym razem reżyser zdecydował się bardziej nakreślić jego relacje z Biancą (doskonała Tessa Thompson) i Mary Anne (wspaniała Phylicia Rashad), ukazując, jak ważna w trudnych chwilach jest dla syna Apollo najbliższa rodzina. Młody Creed w filmie przechodzi sporą przemianę, która dzięki kapitalnej roli Michaela B. Jordana, staje się niezwykle wiarygodna. Reżyser zadbał o to, by spotkanie Rocky’iego i Ivana po latach, było sceną, która wbije się w pamięć widzów – to niesamowite, łapiące za serce minuty, podczas których zapomina się o oddychaniu.Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy