bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Cuda z Nieba” i „Seria Niezgodna: Wierna” od 28 marca w kinie Klaps


Kino Klaps w Limanowej zaprasza w Poniedziałek Wielkanocny do obejrzenia niezwykłej historii dziewczynki, cudem ozdrowionej ze śmiertelnej choroby oraz kolejnej odsłony serii „Niezgodna” z Shailene Woodley w roli głównej.



Poruszająca historia przedstawiona w filmie „Cuda z nieba” zdarzyła się naprawdę. Film oparty jest na książce opisującej niezwykłą historię śmiertelnie chorej dziewczynki, której nagły dramatyczny wypadek przywraca całej rodzinie wiarę i radość życia w czasie największej próby. W roli Christy Beam, walecznej oddanej matki, która z uporem walczy o zdrowie nieuleczalnie chorej Annabel (Kylie Rogers), zobaczymy laureatkę Złotego Globu Jennifer Garner.


Christy Beam wiodła spokojne sielskie życie teksańskiej mamy u boku męża, lekarza weterynarii, i trzech córek. To właśnie choroba jednej z nich, Annabel, zmieniła życie Beamów w koszmar. Dziewczynka zachorowała na rzadką, nieuleczalną chorobę układu trawiennego. Szybko okazało się, że nawet najlepsi lekarze świata nie potrafią pomóc dziewczynce. I mimo największych starań, dramatycznej walki rodziców, nikt nie dawał im nadziei; zrozpaczona Christy przygotowywała się na nieuniknioną stratę. I to właśnie w tej dramatycznej chwili wydarza się coś, co początkowo można uznać za jeszcze większą tragedię, coś, co burzy i tak chybotliwy porządek życia Beamów. Dziewczynka wpada do pnia starego, kilkunastometrowego drzewa… Kiedy po wielogodzinnej akcji ratowniczej udaje się ją wydostać, wydarza się coś, na co do dziś nie znaleziono wyjaśnienia. Dostarczyła go jedynie Annabel – kiedy obudziła się, opowiedziała niezwykła historię, według której trafiła do nieba, skąd przywrócono ją na łono rodziny. Co więcej, nieuleczalna choroba dziewczynki… cofnęła się. Ale dla Christy, rozpaczliwie walczącej całymi miesiącami o zdrowie dziecka, ta historia nie skończyła się na uzdrowieniu córki. Kobieta nauczyła się dostrzegać cuda codzienności – w uśmiechu nieznajomego, współczuciu lekarzy, wsparciu obcych ludzi i powrocie do wiary, którą utraciła, walcząc o dziecko.
 


„Wierna” to pełna niezwykłych scen bitewnych, spektakularnych krajobrazów oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji trzecia część uwielbianej na całym świecie „Serii Niezgodna”.


Tym razem TRIS i CZTERY muszą przekroczyć granicę metropolii przyszłości i wejść do zupełnie nieznanego sobie świata, ukrywanego przez system. Jest to jedyny sposób, by ocalić ludzkość i zniszczyć dyktaturę. To co odkryją po drugiej stronie każe im zweryfikować wszystko, w co dotąd wierzyli i raz jeszcze dokonać podstawowych wyborów dotyczących odwagi, wierności, poświęcenia i miłości.

Czeka ich ostateczna walka o świat, o siebie, o miłość.
 


Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy