bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Dni Limanowej 2018 - co przed nami drugiego dnia święta?


Za nami pierwszy dzień Dni Limanowej 2018. W sobotnie popołudnie plac przed LDK wypełniły tłumy Limanowian. Doda & Virgin nie zawiedli i zrobili na scenie i poza nią  prawdziwy show. Była pirotechnika, zmiany strojów, wszystkie stare i nowe przeboje śpiewane razem z publicznością.


Przed Dodą i zespołem Virgin na scenie wystąpiły seniorki z Senior Wigor oraz laureatki IX Limanowskiego Show w ramach koncertu „Mozart kontra Sinatra – Aktywizacja Integracyjna przez Sztukę” VII edycja z Mirosławem Witkowskim na czele. Repertuar, które zaprezentowały Panie był różnorodny zaczynając od Whitney Houston i przebojów gospel, bo Barkę i Legionistów.

Po koncercie wręczono nagrody dla laureatek IX Limanowskiego Talent Show.

Trombici rozpoczęli część oficjalną. Krótkie powitania ze sceny padły ze strony gości z miast partnerskich Limanowej. Wolfganga Grube – burmistrza gminy Wathlingen (Niemcy), Andrzeja Kulczyńskiego – burmistrza miasta Truskawiec (Ukraina) razem z zastępcą Oleną Petranycz, Jozefa Simeky – zastępcy burmistrza miasta Dolny Kubin, Juhasza Zoltana - burmistrza miasta Nagykallo (Węgry) oraz burmistrza Miasta Limanowa i Przewodniczącej Rady Limanowa. Wręczono również tytuły i odznaczenia.

„No brothers” z charyzmatyczną wokalistką obdarzoną mocny głosem Bożeną  Górecką –Tokarczyk zachwyciło publiczność żywiołowym występem przez kolejną godzinę do koncertu Dody.

 

Jakie atrakcje czekają nas dzisiaj w niedzielę 22 lipca?

 

Niedzielny program będzie obfitował m.in. w wydarzenia dla dzieci. Rozpoczynamy o godz. 15:00 programem dla najmłodszych „Klaun w balonie”, w trakcie którego dzieci razem z klaunem Feliksem przeżyją wielką wyprawę balonem, skonstruują helikopter i podejmą próbę wystartowania zbudowanym przez siebie samolotem.

 

 

O godz. 16:00 scena zadrży od polek, krakowiaków, walców i sztajerków, a to wszystko w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Limanowianie”,a  zaraz po ich występie na scenie zagościmy Panią Magdalenę Majewską-Fudałę, która zachęci najmłodszych do wspólnego tańczenia, a także zabaw w konkursach ruchowych w autorskim programie animacyjnym.

 

 

Koncert Orkiestry Dętej „Echo Podhala” otworzy wieczorną część koncertową. Limanowski zespół zaprezentuje się w repertuarze marszowym. A zanim scenę przejmą gwiazdy wieczoru, publiczność rozgrzeją wokalistki „WOW’18” - wakacyjnego obozu wokalnego razem z Martą Florek.

 

 

O godz. 19:30 na scenie pojawi się zespół Góralsi, który tworzy sześciu młodych muzyków, zafascynowanych kulturą górali białych. Dają koncerty w całej Polsce, a także poza granicami kraju. Potrafią nawiązać świetny kontakt z publicznością, dzięki czemu ich koncerty cechuje żywiołowość i po prostu dobra zabawa.

 

A za sprawą zespołu „Lachersi”, który  na scenie pojawi się ok. godz. 21:00 będziemy się bawić przy dźwiękach tradycyjnych melodii Lachów Sądeckich, Limanowskich i Szczyrzyckich, ozdobionych barwnymi dźwiękami trąbki i klarnetu, we współcześnie brzmiących aranżacjach.

 

 

Pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka do godz. 23:00 przy dźwiękach największych hitów klubowej muzyki zakończą drugi dzień oraz całe Dni Limanowej 2018.

 

 

Oczywiście na terenie przed Limanowskim Domem Kultury nie zabraknie wesołego miasteczka, gastronomii czy stoisk komercyjnych i z regionalnymi produktami. Podczas tegorocznych Dni Limanowej odbędzie się również Drugi Konkurs Krótkofalarski „O Puchar Burmistrza Miasta Limanowa” organizowany przez Radioklub Beskid działający przy LDK. W trakcie wydarzenia będzie prowadzona również zbiórka pieniędzy na rzecz 12-letniego Norberta – chorego na neuroblastomę.

 

 

To wszystko i wiele więcej będzie czekać na każdego kto w dniach 21-22 lipca przybędzie na plac przed Limanowskim Domem Kultury.

 

 

Szczegóły i program Dni Limanowej 2018 na plakacie oraz stronach: www.ldk.limanowa.pl, www.fb.com/LimanowskiDomKultury.

 

 

ZAPRASZAMY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy