bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Dni Limanowej 2018 – start sobota 21 lipca!


Już dzisiaj na placu przed LDK ruszają Dni Limanowej 2018! Przed nami dwa dni wypełnione muzyką, zabawą i atrakcjami. A co czeka nas w sobotnie popołudnie?


Pierwszy dzień Dni Limanowej 2018 rozpocznie koncert „Mozart kontra Sinatra – Aktywizacja Integracyjna przez Sztukę” VII edycja. O godz. 17:00, na scenie pojawią się laureaci IX Limanowskiego Talent Show, seniorzy z Domu Dziennego Senior-Wigor oraz uczestnicy projektu „Mozart kontra Sinatra” z Mirosławem Witkowskim na czele. Przez ostanie dwa miesiące wspólnie opracowywali repertuar, który zaprezentują nam podczas sobotniego popołudnia. A tuz po koncercie nastąpi wręczenie nagród zdobywcom pierwszych miejsc w tegorocznym Talent Show.


Na godz. 18:15 zaplanowane jest oficjalne otwarcie Dni Limanowej 2018, którego dokonają organizatorzy w tym Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz, zaproszeni goście w tym z miast partnerskich Limanowej. Swoją obecność w tym czasie zapowiedzieli: Wolfgang Grube – burmistrz gminy Wathlingen (Niemcy) z dziewięcioosobową delegacją, Andrzej Kulczyński – burmistrz miasta Truskawiec (Ukraina) razem z zastępcą Oleną Petranycz oraz dwuosobową delegacją, Jozef Simek – zastępca burmistrza miasta Dolny Kubin dwuosobową delegacją ze Słowacji, Juhasz Zoltan - burmistrz miasta Nagykallo (Węgry) i jego zastępca Zoltan Toth oraz czteroosobowa delegacja z Węgier.


Wieczorna część będzie należeć do dwóch zespołów. O godz. 19:00 na scenie wystąpi zespół „NoBrothers” powstały w 2014 roku w Nowym Sączu z inicjatywy gitarzysty Artura Kmiecika, który dzięki połączeniu gitarowej energii połączonej z charyzmatycznym wokalem Bożeny Góreckiej-Tokarczyk, a także mocnymi, melodyjnymi kompozycjami, poruszającymi tekstami, i bogatymi brzmieniami daje niezwykle żywiołowe koncerty.


Punktem kulminacyjnym sobotniego wieczoru będzie natomiast koncert, który rozpocznie się o godz. 20:00. Jedna z najbardziej charakterystycznych wokalistek polskiej sceny muzycznej ostatnich lat – Doda (właściwie Dorota Rabczewska) wystąpi przed limanowską publicznością razem z zespołem Virgin. Usłyszymy takie przeboje jak „Znak pokoju” czy „Szansa”, za które Doda i zespół otrzymali nagrody kolejno na Festiwalu w Sopocie i Festiwalu w Opolu, a także „Nie daj się”, który uzyskał tytuł „polskiego hitu lata 2008” na Sopot Hit Festiwalu oraz utwory z najnowszej płyty „Riotka”.
 

Na zakończenie pierwszego dnia Dni Limanowej 2018, nie może zabraknąć dyskoteki. Przy największych hitach muzyki rozrywkowej będziemy bawić się do godz. 23:00.


To jednak nie wszystkie atrakcje jakie czekają nas podczas Dni Limanowej 2018. Na terenie przed Limanowskim Domem Kultury nie zabraknie wesołego miasteczka, gastronomii czy stoisk komercyjnych i z regionalnymi produktami. Podczas tegorocznych Dni Limanowej odbędzie się również Drugi Konkurs Krótkofalarski „O Puchar Burmistrza Miasta Limanowa” organizowany przez Radioklub Beskid działający przy LDK. Będzie miała również miejsce zbiórka pieniędzy na rzecz 12-letniego Norberta chorego na neuroblastomę.


To wszystko i wiele więcej będzie czekać na każdego kto w dniach 21-22 lipca przybędzie na plac przed Limanowskim Domem Kultury.


Szczegóły i program Dni Limanowej 2018 na plakacie oraz stronach: www.ldk.limanowa.pl, www.fb.com/LimanowskiDomKultury.


ZAPRASZAMY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy