bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Dni Limanowej 2019! - szczegółowy program wydarzenia
Od Dni Limanowej 2019 dzielą nas już tylko dwa tygodnie. W dniach 13 do 14 lipca, na placu przed Limanowskim Domem Kultury na uczestników wydarzenia czekać będą koncerty gwiazd, wesołe miasteczko, stoiska, gastronomia, atrakcje dla najmłodszych i przede wszystkim dużo dobrej zabawy.


Pierwszy dzień tegorocznych Dni Limanowej o godz. 15:00 rozpoczną przesłuchania konkursowe podczas jubileuszowego X Limanowskiego Talent Show.

Podczas dotychczasowych dziewięciu edycji konkursu na scenie wystąpiło ponad 200 wykonawców, a ubiegłoroczną zwyciężczynią została Marlena Mazgaj. Podczas trwania pierwszego dnia święta miasta tj. 13 lipca br. odbędą się przesłuchania, a komisja konkursowa wyłoni zwycięzców. Ogłoszenie wyników X Limanowskiego Talent Show odbędzie się o godz. 18:00.

Uczestnicy walczyć będą o nagrody finansowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Limanowa w wysokości: I miejsce - 1.500 zł, II miejsce - 1.000 zł i III miejsce - 500 zł. Wręczenie nagród oraz koncert laureatów odbędą się w trakcie drugiego dnia Dni Limanowej tj. 14 lipca br.

O godz. 18:30 na scenie Dni Limanowej wystąpi zespół MOB, który uraczy słuchaczy pozytywną wibracją oraz harmonijnym brzmieniem.
Jeśli spróbować ich zaszufladkować na podstawie dotychczas wydanej twórczości, można by powiedzieć, że muzyka zespołu MOB to mieszanka alternatywnego popu z bluesem i rockiem.O godz. 19:45 wszystkich zgromadzonych na placu przed LDK powitają organizatorzy w tym Gospodarze Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz, delegacje z sąsiednich gmin, powiatu oraz miast partnerskich. Tym akcentem oficjalnie rozpoczną się Dni Limanowej 2019.

Punktem kulminacyjnym sobotniego wieczoru będzie koncert, który rozpocznie się o godz. 20:00. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek polskiej sceny muzycznej – Kasia Kowalska, utalentowana wokalistka, wybitna kompozytorka i autorka tekstów. W swoim dorobku posiada wiele prestiżowych nagród w tym: Fryderyki, Superjedynki, MTV European Music Awards, oraz ponad milion sprzedanych płyt. Każdy z jej albumów pokrył się kilkukrotną platyną.

Podczas koncertu Kasi Kowalskiej nie zabraknie największych przebojów artystki, jak "PROWADŹ MNIE", "ANTIDOTUM", "A TO CO MAM", “SPOWIEDŹ”, “BYĆ TAK BLISKO”, "CO MOŻE PRZYNIEŚĆ NOWY DZIEŃ", "COŚ OPTYMISTYCZNEGO", "TO CO DOBRE" i wielu innych, a także utworów z najnowszej płyty, m.in. promującego ją singla "ALANNAH (TAK NIEWIELE CHCĘ)".

Z pewnością czeka nas magiczne widowisko przepełnione emocjami, niezwykłą energią wokalistki i mnóstwem przebojów, które wylansowała na przestrzeni 25 lat swojej artystycznej kariery.Na zakończenie pierwszego dnia Dni Limanowej 2019, nie może zabraknąć dyskoteki. Przy największych hitach muzyki rozrywkowej będziemy bawić się do godz. 23:00.

Drugi dzień, 14 lipca, rozpocznie się o godz. 15:30 występami dziecięcych grup Szkółki Baletowej „TAKT”, a następnie dla limanowskiej widowni wystąpią dziecięce grupy taneczne Szkoły Tańca „Akademia Lotu”.

Część koncertowa rozpocznie się o godz. 16:20 występem Orkiestry Dętej „Echo Podhala”. Zespół działający przy Limanowskim Domu Kultury pod kierunkiem Marka Michalika jest od ponad 90 lat kulturalnym ambasadorem Limanowej. Zdobywając liczne nagrody na konkursach i festiwalach, orkiestra rozsławia miasto i region w Polsce i Europie. Orkiestra jest najdłużej działającym zespołem upowszechniającym kulturę muzyczną na terenie Miasta Limanowa i na stałe wpisała się w jego pejzaż kulturalny.

O godz. 17:00 nastąpi wręczenie nagród dla laureatów jubileuszowego X Limanowskiego Talent Show przez Burmistrza Miasta Miasta Limanowa Władysława Biedę. Po części oficjalnej, finaliści X Limanowskiego Talent Show zaprezentują na scenie niezapomniany koncert, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Limanowej.

Po koncercie laureatów Talent Show na scenie zaprezentuje się Zespół Regionalny „Limanowianie” im. Ludwika Mordarskiego. Zespół, który istnieje od niespełna 50 lat, nie tylko stanowi kulturalną wizytówkę naszego regionu, ale nie może go zabraknąć na licznych wydarzeniach organizowanych w naszym mieście. Zespół kierowany przez Jacka Smagę i na co dzień działający przy Limanowskim Domu Kultury, może poszczycić się wieloma osiągnięciami na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim, a prezentowane żywiołowe programy zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród publiczności.

Zanim nastąpi wieczorna część koncertowa, o godz. 18:15 limanowską publiczność zabawiać będzie Kabaretowe Show Teatru Nowego z Nowego Sącza. Na scenie pojawi się dobrze znana limanowskiej publiczności „Ciotka na wydaniu”.

O godz. 19:15 ze sceny popłyną rockowe dźwięki za sprawą zespołu „Atrament”, który koncertuje w całej Polsce, mając na koncie nagrody w wielu festiwalach i przeglądach muzycznych. ,,Atrament" to zespół utworzony w 2009 roku w Nowym Sączu. Zespół zawdzięcza swoją nazwę liderowi - Sebastianowi Atramentowi. W skład zespołu wchodzą również: Artur Słysz - perkusja, Maross Rock - bas, Piotr Pałan Pałancewicz - klawisze.Bezdyskusyjnie niedzielny wieczór należeć będzie do gwiazdy wieczoru – Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów, który o godz. 20:30 porwie limanowską publiczność do wspólnej zabawy przy swoim legendarnych już hitach. Koncert ten jest również wyjątkową okazją do świętowania razem z wokalistą Krzysztofem Cugowskim, jego 50-lecia pracy artystycznej. I chociaż nie jest entuzjastą odznaczania kolejnych lat w kalendarzu, tym razem postanowił uczcić okrągłą rocznicę pracy scenicznej wyjątkową trasą koncertową pod tytułem „Złoty jubileusz 50 lat na 100%”.

Podczas niezwykłego koncertu, wokalista zabierze publiczność w pasjonującą podróż przez pięć dekad, pełną wielkich i niezapomnianych hitów, którymi dotąd zachwycają się rzesze słuchaczy. Nie zabraknie takich przebojów artysty, jak „RATUJMY CO SIĘ DA”, „CISZA JAK TA”, „SEN O DOLINIE”, „MŁODE LWY” i wielu innych. Z pewnością to będzie niezwykły rok w muzycznej drodze Krzysztofa Cugowskiego.

W jubileuszową trasę koncertową z Krzysztofem Cugowskim ruszy Zespół Mistrzów złożony z wybitnych muzyków. Na gitarze zagra Jacek Królik, na perkusji Cezary Konrad, na basie Robert Kubiszyn, na instrumentach klawiszowych Tomasz Kałwak. Zespół od ponad roku towarzyszy wokaliście i ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów przed polską i zagraniczną publicznością. Udana współpraca muzyków już niedługo zaowocuje płytą live.Drugi dzień oraz całe Dni Limanowej 2019 o godz. 23:00 zakończy dyskoteka przy dźwiękach największych hitów klubowej muzyki, a organizatorzy zaproszą wszystkich do wspólnej zabawy w roku 2019.

Dni Limanowej to jednak nie tylko scena. W tym roku organizatorzy przygotowali wyjątkowe miejsce dla najmłodszych, czyli STREFĘ MALUCHA, które będzie stanowić wyodrębniony plac zabaw wraz z animacjami, konkursami, grami i zabawami, warsztatami artystycznymi i cyrkowymi oraz licznymi atrakcjami. Będą m.in. dmuchańce, kule wodne, pływające łódeczki, kuglarze, szczudlarze i magicy.

Na terenie przed Limanowskim Domem Kultury nie zabraknie wyjątkowych atrakcji m.in.: wesołego miasteczka, gastronomii czy stoisk komercyjnych i z regionalnymi produktami. Podczas tegorocznych Dni Limanowej odbędzie się również III Konkurs Krótkofalarski „O Puchar Burmistrza Miasta Limanowa” organizowany przez Radioklub Beskid działający przy LDK.

To wszystko i wiele więcej będzie czekać na każdego kto w dniach 13-14 lipca przybędzie na plac przed Limanowskim Domem Kultury.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Portal Limanowa.in, Radio RDN Nowy Sącz, Gazeta Krakowska oraz Telewizja Internetowa TV28.

Sponsorami wydarzenia są: Emiter, Grupa Uchacz, Gold Drop, Limdrog, Blachmix, Partner-Alma, Szubryt, Koral, Joniec, Wolimex, Tymbark, Jowisz, Pensjonat „Na Wesołej”, Czamara – urządzenia chłodnicze, firma budowlana Gurgul, Elektrical, Elektret, Stan-Sport.

Partnerami Dni Limanowej 2019 są: Auto Moto Klub Limanowa, MZGKiM Limanowa, Kuglarze.

Szczegóły i program Dni Limanowej 2019 na plakacie oraz stronach: www.ldk.limanowa.pl, www.fb.com/LimanowskiDomKultury.


ZAPRASZAMY!

Plakat opracowano o: Ulotka plik wektorowy utworzone przez freepik – pl.freepik.com

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy