bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Dni Limanowej 2022


Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają na tegoroczne święto miasta czyli Dni Limanowej, które będą miały miejsce 9-10 lipca 2022 r. na placu pod Limanowskim Domem Kultury oraz na Rynku Miasta Limanowa.

 

    Wzorem lat ubiegłych Dni Limanowej organizowane przez Miasto Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury to przede wszystkim dużo dobrej zabawy w postaci koncertów i licznych atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, które w tych dniach wypełnią plac przed Limanowskim Domem Kultury oraz Rynek Miasta Limanowa. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji i imprez towarzyszących dla publiczności, która z pewnością licznie przybędzie w tych dniach do naszego miasta. Nie zabraknie wesołego miasteczka, stoisk komercyjnych i regionalnych, a także szeregu atrakcji na scenie i poza nią.

 

    Przed rozpoczęciem części artystycznej na terenie wydarzenia, będą miały miejsce warsztaty zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, a także animacje i zabawy dla najmłodszych dzieci, które będą mogły spędzić wesoło czas z zespołem artystów z Kokardkowej Krainy.

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej:

- Sianostwory - warsztaty tworzenia postaci i stworków z siana, prowadzący Dorota Wójtowicz.  Czas łączny: 2 h, maksymalnie 7-8 osób.
- Tańce z nitką - malowanie nitką i kolorowym atramentem, prowadzący Lidia Marek-Jurkowska. Czas łączny: 2 h, maksymalnie 7-8 osób.


    Ponadto w programie znajdzie się również występ artystki Beaty Beti Bełtowskiej, która niejednokrotnie współpracowała z Limanowskim Domem Kultury, a swój program artystyczny skieruje głównie do dzieci. Na scenie będzie miał miejsce także koncert laureatów tegorocznego XI Limanowskiego Talent Show poprzedzony wręczeniem nagród głównych oraz wyróżnień.

 

 

    W programie wydarzenia znajdą się przede wszystkim koncerty zespołów takich jak Krywań oraz Droga na Ostrołękę. Po wystąpieniach odbędzie się dyskoteka będąca podsumowaniem pierwszego dnia święta miasta.

 

 

 

    Podczas niedzielnego popołudnia na Rynku będą miały miejsce spektakle biorące udział w 35 Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych ULICA organizowanym przez Teatr KTO z Krakowa. To pierwszy i najstarszy festiwal sztuki ulicznej w Polsce, który cieszy się ogromną popularnością. Właśnie 10 lipca będziemy mieli okazję podziwiać to niezwykłe widowisko na Limanowskim Rynku. Będzie można zobaczyć spektakle teatralne, improwizacje czy happeningi, które zabiorą widzów w niezwykłą podróż do artystycznego świata.

 


Wszystkich czeka mnóstwo dobrej zabawy, śpiewu, tańca i niezapomnianych wrażeń.

 

    Dni Limanowej to jednak nie tylko scena. Na całym terenie wydarzenia przygotowane zostaną liczne atrakcje w postaci:
•    stoisk artystycznych i komercyjnych,
•    gastronomii,
•    wesołego miasteczka,
•    warsztatów artystycznych,
•    konkursów dla dzieci,
•    i wielu innych…

 

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się poniżej:

9 lipca 2022 (sobota) – Plac przy Limanowskim Domu Kultury

14:00 – warsztaty prowadzone przez Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej oraz Miejską Bibliotekę Publiczną + animacje dla dzieci w wykonaniu Kokardkowej Krainy
16:00  –  koncert dla dzieci w wykonaniu BEATY BETI BEŁTOWSKIEJ
17:00  –  koncert laureatów XI Limanowskiego Talent Show oraz wręczenie nagród i wyróżnień
18:00  –  koncert zespołu KRYWAŃ
19:30  –  część oficjalna
20:00  –  koncert zespołu DROGA NA OSTROŁĘKĘ
21:30  –  dyskoteka

10 lipca 2022 (niedziela) – Rynek w Limanowej
35. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych ULICA

16:00  –  Pjoter „Kawaler”
17:00  –  Afuma „Etsumon”
19:00  –  Comagnie Ici’Bas „L’Envers”
21.00  –  Teatr Biuro Podróży „Kaspar”

 

Wstęp na teren wydarzenia jest bezpłatny.

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy