bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

DZIEŃ DZIECKA 2018 – 3 czerwca zapraszamy do Parku Miejskiego!


Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają wszystkie dzieci do wspólnej zabawy podczas DNIA DZIECKA, który odbędzie się 3 czerwca (niedziela) w Parku Miejskim w Limanowej.


Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, które rozpoczną się od godziny 13:00.

Na scenie amfiteatru w Parku Miejskim wystąpią laureaci Dziecięcej Triady Artystycznej 2018, którzy swoimi prezentacjami nie tylko przedstawią swoje talenty, ale również złożą życzenia swoim rodzicom, którzy swoje święta obchodzą w maju i czerwcu.

Rok rocznie w Dziecięcej Triadzie Artystycznej bierze udział ponad 500 dzieci z placówek oświatowych na terenie miasta Limanowa. Również w tym roku mimo braku sali widowiskowej co jest spowodowane przebudową Limanowskiego Domu Kultury oraz mimo ograniczenia liczby etapów, liczba uczestników utrzymała się na niemal tym samym poziomie. Dzięki pracy nauczycieli i wychowawców dzieci i młodzież z limanowskich szkół, będą miały okazje w niedzielę – 3 czerwca – zaprezentować swoje umiejętności z recytacji, śpiewu i tańca.

W trakcie koncertu zostaną również ogłoszone zwycięskie placówki oświatowe w tegorocznej Triadzie, które dzięki talentom swoich młodych podopiecznych zdobędą nagrody finansowe w wysokości 500 zł, ufundowane przez Burmistrza Miasta Limanowa.

Podczas niedzielnego popołudnia scena będzie należeć także do uczestników IX Limanowskiego Talent Show. W składzie Jury znajdą się gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny i nauczyciel w szkole muzycznej w klasie gitary Artur Kmiecik, Bożena Górecka-Tokarczyk – aktualnie wokalistka zespołu „No Brothers”, charakteryzująca się mocnym, rockowym głosem oraz tancerz Paweł „Pablo” Mucha – prekursor tańca break dance w Limanowej, członek czołowej polskiej ekipy „Floor Killaz”. Jury będzie oceniać utalentowanych ludzi z całego powiatu limanowskiego, którzy zaprezentują szeroki wachlarz umiejętności – od śpiewu, przez taniec po akrobatykę czy grę na instrumentach. Uczestnicy konkursu zawalczą o nagrody finansowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Limanowa oraz o udział w warsztatach artystycznych prowadzonych we współpracy ze Stowarzyszeniem Muzyka Świata „Akord”, których efektem końcowym będzie występ w trakcie koncertu podczas Dni Limanowej 2018.

Dzień Dziecka to nie tylko scena. W tym dniu cały park będzie należał do dzieci. W trakcie trwania koncertu laureatów Dziecięcej Triady Artystycznej i Limanowskiego Talent Show na terenie parku będą mieć miejsce inne BEZPŁATNE atrakcje: zjeżdżalnie, dmuchańce, łódki, kule wodne, animacje, wóz strażacki, ambulans, konkursy z nagrodami, stoisko Radioklubu Beskid, a także smakołyki takie jak wata cukrowa, lody i popcorn.

Także Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej przygotowało na ten dzień dla dzieci nie lada gratkę. Wystawa pt. "Królestwo Baśni" zorganizowana przez limanowskie muzeum i Fundację Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej z Nowego Sącza przeniesie nas w świat fantazji i marzeń, zamieszkały przez piękne księżniczki, czarodziejki, zaklętych królewiczów, czarownice, piratów i inne baśniowe postaci. W jej ramach obejrzeć będzie można kolekcję książek z bajkami i baśniami z całego świata oraz piękne kostiumy stworzone w pracowni Maymerlin. Otwarcie wystawy o godz. 12:00 – wstęp bezpłatny!


Organizatorzy zapraszają wszystkich do parku miejskiego 3 czerwca 2018, w niedzielę, od godziny 13:00! Świętujmy tą wyjątkową okazję razem!

Plakat opracowano o: Tło zdjęcie utworzone przez valeria_aksakova - pl.freepik.com
 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy