bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Dzień Dziecka - 30 maja zapraszamy do wspólnej zabawy!


Burmistrz Miasta Limanowa i Limanowski Dom Kultury zapraszają wszystkich najmłodszych mieszkańców Limanowej i okolic do wspólnej zabawy podczas pikniku z okazji ich święta, który już 30 maja odbędzie się na placu przed LDK.

Pandemia koronawirusa uniemożliwiła świętowanie Dnia Dziecka w roku 2020. Dlatego niezmiernie się cieszymy, że obecna sytuacja pozwala na zorganizowanie tego wydarzenia. Dla najmłodszych przygotowaliśmy szereg atrakcji, które na pewno sprawią wiele radości i dadzą mnóstwo powodów do uśmiechu.

Początek wydarzenia zaplanowany jest na godz. 14:00 kiedy to na scenie wystąpią dzieci z Niepublicznego Przedszkola „U cioci Agatki” z Tymbarku, a także wręczymy dyplomy i nagrody zwycięzcom I etapu Dziecięcej Triady Artystycznej oraz I Konkursu plastycznego „Kreatywna Pisanka”.

O godz. 14:30 i 16:15 zapraszamy do obejrzenia spektaklu „Czerwony Kapturek” w wykonaniu aktorów Teatru Nowego z Nowego Sącza, a w przerwie pomiędzy jednym a drugim przedstawieniem animatorzy ART CINEMA zaproszą wszystkie dzieci do wspólnej zabawy, tańca i śpiewu.

Na zakończenie, ok. godz. 17:15, na scenie wystąpi duet Beti & Bobass w repertuarze piosenek dla dzieci. Zespół powstał w 2012 roku i ma na swoim koncie liczne występy sceniczne, a także telewizyjne. Na stałe współpracują z Majką Jeżowską, z którą wspólnie nagrali piosenkę i teledysk pt. „Moje Miasto”. Podczas koncertu usłyszymy znane przeboje piosenki dziecięcej w ich własnych aranżacjach.

 

 

To jednak nie koniec atrakcji jakie czekają na najmłodszych w ten dzień. Dodatkowo pod sceną czekać będą stoiska z zabawkami, wozy strażackie, karetka, stoisko Ekodoradcy z wielkoformatową grą edukacyjno-planszową, stoisko Radioklubu Limanowa, animacje, konkursy z nagrodami. Dzieci będą mogły również zapoznać się ze sprzętem ratownictwa wodnego i wziąć udział w warsztatach i pokazach, spotkać misia Teddy’ego Eddiego ze szkoły językowej McGregor oraz zobaczyć jak stworzyć piękne kwiaty z bibuły o czym opowiedzą seniorki z pracowni robótek ręcznych działającej przy LDK.

Ponadto w tym dniu zachęcamy do odwiedzania kina Klaps gdzie od rana będą mieć miejsce pokazy filmów dla dzieci, a także do Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, w którym dzieci razem z rodzicami będą mogli podziwiać wystawy stałe dotyczące Bitwy Limanowskiej czy wyposażenia dawnej apteki.

Przypominamy, że w trakcie wydarzenia obowiązuje reżim sanitarny: dystans społeczny, dezynfekcja rąk oraz maksymalnie 50 osób na widowni.

Partnerami wydarzenia są:
- Małopolska w Zdrowej Atmosferze – Projekt LIFE-IP
- Teatr Nowy z Nowego Sącza
- Beti & Bobass
- Centrum Szkoleń Ratowniczych
- Ochotnicza Straż Pożarna Łososina Górna

- Ochotnicza Straż Pożarna Limanowa
- Sądeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
- Szkoła Pływania Aligator
- Szkoła języków obcych McGregor
- Radioklub Limanowa
- Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej

 

Sponsorami wydarzenia są:
- Tymbark – MWS Sp. z o.o.
- sklep sportowy Gol
- sklep Plastuś
- sklep Kajet
- sklep Bobas
- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Kasztanek Alicja Wygoda-Jan Wygoda Grzegorz Wygoda-Tomasz Wygoda

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy