bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

DZIEŃ DZIECKA już w najbliższą niedzielę!


Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają wszystkie dzieci do wspólnej zabawy podczas DNIA DZIECKA, który odbędzie się 29 maja 2016 (niedziela) w Parku Miejskim w Limanowej.

 

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, które rozpoczną się od godziny 13:00.

 

Na scenie amfiteatru w Parku Miejskim wystąpią laureaci Dziecięcej Triady Artystycznej 2016, którzy swoimi prezentacjami złożą życzenia wszystkim mamom, które zaledwie kilka dni wcześniej będą obchodzić swoje święto.

 

W tegorocznej Dziecięcej Triadzie Artystycznej wzięło udział 289 dzieci z placówek oświatowych na terenie miasta Limanowa. 19 osób zaprezentowało się z recytacji, 45 osób ze śpiewu, a 225 dzieci zgłosiło się do kategorii prezentacje artystyczne. Efektem pracy nauczycieli i wychowawców jest ponad 100 laureatów, którzy w najbliższą niedzielę zaprezentują swoje umiejętności z recytacji, śpiewu, tańca i teatru.

 

W trakcie koncertu zostaną również ogłoszone zwycięzkie placówki oświatowe w tegorocznej Triadzie, które dzięki talentom swoich młodych podopiecznych zdobędą nagrody finansowe w wysokości 500 zł, ufundowane przez Burmistrza Miasta Limanowa.

 

Podczas niedzielnego popołudnia będziemy mogli również podziwiać młodych aktorów z dziecięcej grupy teatralnej „Pierwsze koty za płoty“, działającej przy Limanowskim Domu Kultury, którzy w przedstawieniu „Dzieci – Śmieci“ opowiedzą o tym, że warto segregować śmieci i dbać o środowisko. Na scenie zaprezentują się także zespoły taneczne, które działają przy Limanowskim Domu Kultury – AVIS oraz dziecięca grupa tańca nowoczesnego.

 

W tym roku podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka zostaną również przeprowadzone eliminacje do finału VII Limanowskiego Talent Show. W składzie Jury znaleźli się Jacek Smaga – kierownik Zespołu Regionalnego „Limanowianie“ oraz Anna Król – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. G. Bacewiczw Limanowej . Jury będzie oceniać utalentowanych ludzi z całego powiatu limanowskiego, którzy zaprezentują szeroki wachlarz umiejętności – od śpiewu, przez taniec po akrobatykę czy grę na instrumentach. 30 uczestników eliminacji zawalczy o finał, który odbędzie się 23 lipca podczas Dni Limanowej 2016 i o nagrody finansowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Limanowa.

 

W trakcie trwania koncertu laureatów Dziecięcej Triady Artystycznej, występu dziecięcej grupy teatralnej „Pierwsze koty za płoty“, zespołów tanecznych i eliminacji do Limanowskiego Talent Show na terenie parku będą mieć miejsce inne BEZPŁATNE atrakcje. Zamki dmuchane, zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, karuzela, deska surfingowa, kule wodne, ambulans, wóz strażacki!

 

Oprócz tego na wszystkich czekać będzie catering oraz stoiska z zabawkami.

 

Organizatorzy zapraszają wszystkich do parku miejskiego 29 maja 2016, w niedzielę, od godziny 13:00! Świętujmy tą wyjątkową okazję razem!


Plakat opracowano o: Osoby zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com
 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy