bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Ewa Janik – wieloletni pracownik Limanowskiego Domu Kultury odeszła na emeryturęPo 37 latach pracy na emeryturę przeszła mgr Ewa Janik, Kierownik Działu Administracyjnego w Limanowskim Domu Kultury.
 
19 lipca, podczas pożegnalnego spotkania dyrektor Magdalena Szczygieł-Smaga w imieniu własnym oraz wszystkich pracowników LDK złożyła Ewie Janik podziękowania za niespełna 40-letnią pracę na rzecz kultury w Limanowej. Nie zabrakło wyrazów wdzięczności ze strony kolegów, wspomnień z minionych lat i przeżytych wydarzeń, a także życzeń zdrowia i pomyślności na dalsze lata w życiu osobistym.
 
Podziękowania Ewie Janik złożył osobiście również Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz. Przedstawiciele władz miasta wyrazili wdzięczność za sumienną i odpowiedzialną pracę na rzecz rozwoju kultury w Limanowej, za oddanie i poświęcenie przy organizacji wydarzeń, a także za życzliwość, na którą zawsze można było liczyć ze strony pani Ewy.
 
 
Ewa Janik z d. Wielkiewicz urodziła się 10 marca 1958 roku w Limanowej. W 1981 r. ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Filozoficzno-Historycznym, na kierunku Pedagogika Kulturalno-Oświatowa, z którego 15 lipca 1983 roku uzyskała tytuł magistra. W Limanowskim Domu Kultury pracowała od 1981 roku, zaczynając od stanowiska młodszego instruktora kulturalno-wychowaczego aż po kierownika ds. administracyjnych następnie w dziale administracyjno-gospodarczym, którym była od 1992 roku. W 2014 roku została odznaczona Odznaką Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską. Przez 37 lat pracy w Limanowskim Domu Kultury, Ewa Janik szczególnie była zaangażowana w organizację Festiwalu Folklorystycznego Limanowska SŁAZA, Dni Limanowej, Limanowskiego Lata Artystcznego, a w ubiegłym roku pracowała  w zespole mikroprojektu w partnerstwie z Domem Kultury w Dolnym Kubinie pt.” Tańce, stroje i instrumenty pasterskie regionu lachowsko – orawskiego”, którego efektem było stworzenie filmu o tym samym tytule.
 
 
Wśród pracowników cieszyła się uznaniem i szacunkiem oraz sympatią. Była uczynna, serdeczna, każdemu służyła radą i dobrym słowem, a w swojej pracy zawsze zaangażowana i oddana.
 
 
Pani Ewo dziękujemy za wszystko i życzymy Pani, aby nadchodzący czas był pełen nowych doświadczeń i przyniósł Pani wiele satysfakcji.
 
 
Dyrektor oraz Pracownicy Limanowskiego Domu Kultury
 
 
 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy