bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Ferie w LDK – weź udział w zajęciach, warsztatach, spektaklach i filmach


Limanowski Dom Kultury zaprasza do udziału w zajęciach i warsztatach podczas ferii zimowych od 12 lutego 2018 roku.

Jak co roku, na dzieci i młodzież czekać będą zajęcia i warsztaty, podczas których będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności artystyczne.
Dzieci i młodzież rozwiną swoje umiejętności malarskie oraz rękodzielnicze. Podczas warsztatów plastycznych prowadzonych przez Wiesławę Frączek – instruktora i plastyka Limanowskiego Domu Kultury – uczestnicy stworzą m.in. lalki i postaci ze słynnej bajki „Kraina Lodu”, które następnie wezmą udział w konkursie na najładniejsze ich wykonanie podczas zakończenia ferii 25 lutego. Ponadto w trakcie dwóch tygodni ferii dzieci będą mogły poznać techniki wytwarzania ceramiki. Pod okiem instruktora, pana Andrzeja Gizy – wieloletniego pracownika, plastyka Limanowskiego Domu Kultury, będą tworzyć prace, które następnie zostaną wypalone w profesjonalnym piecu zakupionym specjalnie na potrzeby pracowni.


Tegoroczną nowością będą warsztaty wokalne prowadzone przez Mirosława Witkowskiego – wokalistę, absolwenta wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Włodzimierza Zalewskiego, uczestnika m.in. I edycji programu „The Voice of Poland”. Uczestnicy zajęć poznają techniki niezbędne do poprawy własnego głosu, a także zdobędą wiele cennych rad na temat drogi i kierunku w jakim powinna iść ich dalsza nauka śpiewu.


Organizatorzy zachęcają również do zapisywania się na zajęcia z Robotyki, która od kilku lat na dobre zagościła w progach LDK i zapoznaje tych młodszych i tych nieco starszych z tajnikami automatyki, budowania i sterowania robotami za pomocą komputera, smartfonu oraz mikrokontrolerów i programowania.


Wszystkie zajęcia, za wyjątkiem Robotyki są bezpłatne. Zachęcamy do zapisywania się do poszczególnych grup. Można to zrobić osobiście w sekretariacie Limanowskiego Domu Kultury bądź telefonicznie pod numerem 18 3371 603 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Termin zapisów mija 9 lutego. Informujemy, że ilość miejsc jest ograniczona i będzie się liczyć kolejność zgłoszeń.


W trakcie ferii nie zabraknie również teatrzyków dla dzieci oraz filmów. 12 i 19 lutego w sali kinowej przy ul. Łososińskiej 23 odbędą się spektakle kukiełkowe dla najmłodszych. Pierwszego dnia ferii (12.02) zapraszamy na „Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków”, a w drugi poniedziałek (19.02), zapraszamy na teatrzyk „O dwóch takich co ukradli Księżyc”. Bilety w cenie 5 zł, będzie można nabyć przed spektaklem w kasie kina Klaps.


Dla młodzieży organizatorzy przygotowali dwa filmowe seanse: 14 lutego zapraszamy na walentynkowy pokaz filmu „Miłość pisana Braillem”, a tydzień później, 21 lutego, na ekranie zostanie wyświetlony film „Biegnij Amelio!”. Bilety w cenie 5 zł, będzie można nabyć przed seansem w kasie kina Klaps, bądź za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.


Ponadto w regularnym repertuarze kina Klaps nie zabraknie animacji dla najmłodszych – „Tedi i mapa skarbów” oraz „Pszczółka Maja. Miodowe igrzyska” między 12 a 25 lutym w kinie Klaps.


Szczególnie zapraszamy do Limanowskiego Domu Kultury 25 lutego, kiedy to odbędzie się impreza zimowa dla dzieci na zakończenie ferii - „Kraina Lodu”. Nazwa ani trochę nie jest myląca i przypadkowa. Podczas kilkugodzinnego programu, na scenie dzieci bawić będą Królowa Elsa i Bałwanek Olaf, którzy rozśpiewają, roztańczą i zaangażują do zabawy Dużych i Małych.

W programie:
  • wspólne śpiewanie piosenki „Mam tę moc” oraz innych znanych piosenek z bajek
  • tworzenie zimowej choreografii
  • quiz zimowo-bajkowy
  • kalambury z postaciami z „Krainy Lodu”
  • wspólne szukanie pomocnych Trolli, ukrytych na całym terenie imprezy
  • zabawy muzyczno-ruchowe takie jak – sztafeta po krach, wyprawa w podróż magicznymi sankami, gra w limbo z soplami lodu, moc Królowej Elsy, taniec dla prawdziwych księżniczek
  • a także zimowe malowanie twarzy, lepienie bałwanków i wiele innych.
Podczas spotkania wybrane zostaną również najpiękniejsze kukiełki Królowej Elsy i Bałwanka Olafa, które podczas dwóch tygodni ferii stworzą uczestnicy warsztatów plastycznych.

W rolę Królowej Elsy wcieli się aktorka Anna Kukawska grająca główną rolę w serialu „Policjanci i Policjantki”.
Serdecznie zapraszamy 25 lutego, od godz. 11:00 do sali kinowej przy ul. Łososińskiej 23.Poniżej prezentujemy szczegółowy program zbliżających się Ferii.

TYDZIEŃ I

12.02 (poniedziałek)
11:00 – teatrzyk dla dzieci „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” - sala kinowa (ul. Łososińska 23) - cena biletów – 5 zł

13.02 (wtorek)
Warsztaty plastyczne – godz. 12:30 do 14:00 (grupa młodsza od 8 do 12 lat) – prowadząca Wiesława Frączek – sala nr 44 (ul. Reymonta 3)

14.02 (środa)
Warsztaty wokalne – godz. 12:00 do 14:00 – prowadzący Mirosław Witkowski – sala nr 51 (ul. Reymonta 3)
Warsztaty plastyczne – godz. 12:30 do 14:00 (grupa młodsza od 8 do 12 lat) – prowadząca Wiesława Frączek – sala nr 44 (ul. Reymonta 3)
13:00 – pokaz filmu dla młodzieży „Miłość pisana Braillem” - sala kinowa (ul. Łososińska 23) - cena biletów – 5 zł

15.02 (czwartek)
Warsztaty ceramiczne – godz. 16:00 do 18:00 (od 8 lat) – prowadzący Andrzej Giza – sala nr 44 (ul. Reymonta 3)

ROBOTYKA – 12.02 do 16.02, godz. 17:00 do 19:00 (od 5 lat) – płatne 200 zł od osoby – sala nr 54 (ul. Reymonta 3)


TYDZIEŃ II

19.02 (poniedziałek)
11:00 – teatrzyk dla dzieci „O dwóch takich co ukradli Księżyc” - sala kinowa (ul. Łososińska 23) - cena biletów – 5 zł

20.02 (wtorek)
Warsztaty plastyczne – godz. 12:30 do 14:00 (grupa starsza od 12 lat) – prowadząca Wiesława Frączek – sala nr 44 (ul. Reymonta 3)

21.02 (środa)
Warsztaty wokalne – godz. 12:00 do 14:00 – prowadzący Mirosław Witkowski – sala nr 51 (ul. Reymonta 3)
Warsztaty plastyczne – godz. 12:30 do 14:00 (grupa starsza od 12 lat) – prowadząca Wiesława Frączek – sala nr 44 (ul. Reymonta 3)
12:30 – pokaz filmu dla młodzieży „Biegnij Amelio!” - sala kinowa (ul. Łososińska 23) – cena biletów – 5 zł

22.02 (czwartek)
Warsztaty ceramiczne – godz. 16:00 do 18:00 (od 8 lat) – prowadzący Andrzej Giza – sala nr 44 (ul. Reymonta 3)

25.02 (niedziela)
11:00 – Kraina Lodu. Impreza zimowa dla dzieci na zakończenie ferii – sala kinowa (ul. Łososińska 23) – wstęp wolny

Plakat opracowany o: Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy