bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Feryjne teatrzyki dla dzieci - zapraszamy na kolejny spektakl "Bajeczna fiesta"!


Limanowski Dom Kultury zaprasza wszystkich najmłodszych do szalonej teatralnej zabawy razem z aktorami Teatru KULTURESKA. Drugi feryjny spektakl już 7 lutego!

 

Spektakle przedstawią aktorzy Teatru "Kultureska" z Krakowa. Jest to teatr, który prowadzi w całej Polsce edukację ekologiczną dzieci poprzez autorskie spektakle ekologiczne. Tematy ekologiczne w interesujący sposób wplecione są w fabułę spektakli. Ponadto w ramach spektakli organizowane są liczne zabawy i interakcje z dziećmi, dzięki którym mają one okazję poszerzyć swoją świadomość ekologiczną. Ich spektakle zabierają dzieci w podróż po świecie bohaterów bajek, przeżywających wesołe i jednocześnie przejmujące perypetie. Choć są to postaci z bajek, to ich losy przypominają codzienne dylematy każdego z nas. Dlatego też wspólnie z dziećmi aktorzy będą rozwiązywać sceniczne zagadki i wyciągać całkiem pozateatralne wnioski. Każde spotkanie z ich zespołem teatralnym stanowić będzie nie tylko wartościową lekcję, ale także podaruje dzieciom niezapomnianą zabawę i dużą dozę humoru. Ich sztuki kierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, tj. w wieku 3-11 lat.

 

 

Już w najbliższy wtorek drugi feryjny spektakl:

7.02, godz. 12:00 - BAJECZNA FIESTA (więcej o spektaklu TUTAJ)

„Bajeczna Fiesta” to interaktywny spektakl o tematyce ekologicznej pełen muzyki, tańca, zabaw i animacji dla najmłodszych. Zgodnie z tytułem - będzie to sześćdziesiąt minut szaleństwa i zabawy! Dzieci razem z bohaterami bajki będą śpiewać, pląsać, a także urządzać wesoły taneczny korowód. Obok dobrego humoru nie zabraknie treści edukacyjnych. Dzieci nauczą się w jaki sposób można dbać o przyrodę. Wybierzemy SuperEkoBohaterów, a także pokażemy dzieciom jak zaczarować świat, żeby pozbyć się zanieczyszczeń powietrza. Udowodnimy widzom, że w życiu warto uwierzyć w siebie i swoje możliwości – bo wtedy można być kim tylko się chce – bohaterem, tancerzem, a nawet… czarodziejem! Dzieci będą miały także okazję zaśpiewać na cześć przyrody wyjątkowy przebój zespołu The Jelonband: "Ole ole, ole ole! Czysta przyrodo - kochamy cię!".

Na scenie wystąpi gwiazda rock'nd'jelona, najbardziej kolorowa ekokapela, światowej sławy zespół muzyczny The Jelonband - Jelonek Bronek (król ekotańca połamańca), Biedronka Ilonka (gitarzystka) i Pszczółka Julka (wokalistka)!

Biedronka Ilonka i Pszczółka Julka to najbardziej rozśpiewane owady na łące. Natomiast królem tańca jest jedyny w swoim rodzaju – Jelonek Bronek. Razem tworzą oni wyjątkowo zabawny zespół rock’nd’jelonowy – The Jelonband! Ta wesoła zwierzęca kompania codziennie urządza Bajeczną Fiestę z okazji Święta Przyrody. A dlaczego codziennie? Bo codziennie powinniśmy urządzać święto naturze – dbając o nią i ciesząc się z jej piękna. Fiesta będzie doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie, jak możemy uczynić nasz świat czystym i ekologicznym. Bohaterami spektaklu staną się też same dzieci, które będą miały okazję wziąć udział w wesołych konkurencjach. Pozostaje tylko pytanie:
Kto zostanie EkoKrólem tej Bajecznej Ekologicznej Fiesty?

Czas trwania: 60 minut

 

 

 

Bilety w cenie 15 zł na każdy spektakl są do nabycia w kasie kina Klaps lub online: https://bilety.ldk.limanowa.pl/wydarzenie/?id=85659.

 

ZAPRASZAMY!

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy