bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

48. "Limanowska Słaza" - dofinansowana przez MKiDN


 

       

 

 

 

Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny wniosek pn.: Festiwal Folklorystyczny "Limanowska Słaza", zgłoszony do programu Kultura ludowa i tradycyjna, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 13 lutego 2020 r., uzyskał dotację w wysokości 30 000,00 zł. Wydarzenie po raz kolejny jest również współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Limanowej, które w tym roku na ten cel przeznaczyło 16 000,00 zł.

Strategicznym celem programu jest wspieranie zjawisk związanych z kulturami tradycyjnymi funkcjonującymi na poziomie lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim (oraz narodowym), które występują zarówno na obszarach wiejskich, jak i miejskich.

Od  47 lat Limanowska SŁAZA jest najważniejszym świętem folkloru regionu limanowskiego, regionu najbardziej zróżnicowanego etnograficznie w Małopolsce. To unikalne wydarzenie, które nie tylko kultywuje, propaguje i chroni dla pokoleń bogactwo kultury ludowej takich grup etnograficznych jak: Lachy Limanowskie i Szczyrzyckie, Zagórzanie, Górale Gorczańscy oraz Łącko–Kamieniccy. To cztery dni prezentacji tradycyjnych, unikalnych i autentycznych wartości wyrażonych w muzyce, tańcach, gwarze oraz obrzędach i zwyczajach ludowych przeplatanych omówieniami. Zwieńczeniem wydarzenia będzie ceremonia rozdania nagród, uroczyste zakończenie festiwalu oraz koncert finałowy. Wydarzenie nie tylko tworzy niepowtarzalny klimat regionu ale i umacnia wspólnotową więź, regionalną tożsamość, integruje ludzi przywołując i wskazując najwartościowsze elementy tej kultury.

 

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach od 3 - 6 listopada.


Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa.


Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury.

 

 
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy