bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Film POŚRÓD SWOICH - zapraszamy do obejrzenia!


Film dokumentalny „ Pośród swoich” powstał na zlecenie Limanowskiego Domu Kultury z okazji 40-lecia festiwalu folklorystycznego „Limanowska Słaza”, premiera filmu miała miejsce w listopadzie 2014 roku na sali widowiskowej LDK, 4 stycznia jego premiera online miała miejsce dzięki uprzejmości portalu Limanowa.in - teraz udostępniamy go Państwu jeszcze raz.
 
Nakręcony przez młodych twórców – Jakuba Wójtowicza oraz Michała Świdra ma za zadanie podsumować 40 lat tego wielkiego wydarzenia folklorystycznego, pokazać jego niepowtarzalny klimat oraz wartość dla rozwoju kultury i dziedzictwa kulturowego ziemi limanowskiej.
 
- „Pośród swoich” to zlepek wywiadów z ludźmi Słazy – nie wszystkimi, wszystkich nie dało się na filmie utrwalić, przeplatany materiałami archiwalnymi zapisywanymi od kilkudziesięciu lat przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - mówi Magdalena Szczygieł-Smaga, pełnomocnik burmistrza ds. zarządzania LDK. -  Wywiadów udzielają zarówno pracownicy LDK, którzy przez 40 lat organizowali festiwal, członkowie jury, ludzie kultury,  artyści występujący na festiwalu prawie pół wieku, samorządowcy, uczestnicy ogólnopolskiego seminarium folklorystycznego, które od ponad 30 lat towarzyszy -  wreszcie Marian Wójtowicz, który od przeszło 36 lat wychodzi na scenę LDK, aby przez cztery dni zapowiadać, żartować, opowiadać anegdoty.
 
Festiwal folklorystyczny Limanowska Słaza od kilkudziesięciu lat gromadzi kolejne pokolenia muzyków ziemi limanowskiej. Co roku przez cztery dni festiwalu przez scenę LDK przewija się przeszło 700 twórców ludowych – zespołów, muzyk, solistów, seniorów, dzieci i młodzieży. Dzięki festiwalowi zachowywane jest i celebrowane bogactwo rodzimego folkloru, przekazywana tradycja kolejnym pokoleniom.
 
Limanowski Dom Kultury ma nadzieję, że film oddaje niepowtarzalny klimat wydarzenia – jego swojskość, rodzinną atmosferę, rolę jaką gra w sercach artystów występujących na festiwalu od kilkudziesięciu lat.

Zapraszamy do obejrzenia !

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy