bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

HEJ KOLĘDA


26 stycznia o godzinie 17:00 na sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbędzie się koncert na którym zespoły i grupy kolędnicze zaprezentują przybyłej publiczności kolędy oraz pastorałki w aranżacjach folkowych, ludowych oraz z nurtu pop i soul.

Podczas wieczornego koncertu na scenie zaprezentują się :

Powstała w 2000 roku grupa Potocanie reprezentująca region górali pienińskich w muzyce, gwarze i stroju. Członkami zespołu są młodzi i utalentowani muzycy, zamieszkujący w gminach Krościenko n.D i Czorsztyn (Sromowce Niżne). Swoją muzyką kapela uświetnia nie tylko uroczystości rodzinne i kościelne, ale również promuje region podczas licznych festynów, imprez plenerowych oraz koncertów , prowadzi warsztaty gry na instrumentach ludowych dla najmłodszych adeptów muzyki góralskiej. Zespół uczestniczy również w wielu konkursach zdobywając przy tym liczne nagrody i wyróżnienia.

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „PIENINY”, który powstał w 1953 roku przy Spółdzielni Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „Pieniny” w Krościenku n/D.
W ciągu 52 lat swojej działalności Zespół ma na koncie liczne występy na krajowych i zagranicznych scenach m.in. w Grecji, Bułgarii, Francji, Niemczech, Holandii, na Węgrzech i we Włoszech. Podczas pobytu we Włoszech, zespół dał 45 – minutowy koncert papieżowi Janowi Pawłowi II w jego Letniej Rezydencji.

Grupa Kolędnicza z zespołu Limanowianie, wsparta przez grupę dziecięcą działającą przy Limanowskim Domu Kultury.
regionalny Zespół Limanowianie im. Ludwika Mordarskiego istnieje od 1969 rok. Swoją nazwę przyjął od nazwy miasta i regionu. Działa przy Limanowskim Domu Kultury. Celem działalności zespołu jest kultywowanie tradycji i wartości kulturowych regionu. Członkami zespołu są śpiewacy, tancerze i muzycy ludowi. Zespół występował wielokrotnie zagranicą. Odwiedził m.in. na Słowację, Węgry, Holandię, Niemcy, Kuwejt, Hiszpanię, Chiny, Włochy, Francje, Grecję, Ukrainę, Czechy i Chorwację. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Brał udział w licznych audycjach telewizyjnych i radiowych, ponadto powstał film o zespole „Limanowianie” nakręcony przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych w Łodzi.

Orkiestra "Echo Podhala" powstała w 1923 roku. Jej założycielem i wieloletnim dyrygentem był Mieczysław Mordarski. W 1965r. funkcję dyrygenta i kierownika przejął i pełnił do roku 2010 Ludwik Mordarski.
Orkiestra przez ponad 80 lat swojej działalności pełni funkcję kulturalnego ambasadora Ziemii Limanowskiej. Uczestniczy we wszystkich wydarzeniach kulturalnych, podczas obchodów historycznych rocznic, świąt państwowych oraz w czasie uroczystości religijnych.
Zdobywajac liczne nagrody na konkursach i festiwalach, orkiestra rozsławia miasto i region w Polsce i Europie. Orkiestra jest najdłużej działającym zespołem upowszechniającym kulturę muzyczną na terenie Miasta Limanowa i na stałe wpisała się w jego pejzaż kulturalny.
Obecnie orkiestra działa pod batutą Pana Marka Michalika.

Zespół Soul System działający przy Limanowskim Domu Kultury, którego członków połączyła pasja do muzyki z pogranicza jazzu, popu i nurtu soulowego.
Zespół tworzy trójka uzdolnionych muzyków i dwie wokalistki Joanna Ligas oraz Wioletta Kordeczka.
Instrumentaliści to Kajetan Pietrzak, Szymon Łęczycki i Witold Gromala.


Wstęp na koncert jest wolny.

Serdecznie zapraszamy.

Podczas koncertu będą zbierane datki na leczenie Kubusia Dąbrowskiego podopiecznego Limanowskiej Akcji Charytatywnej.
Zapraszamy również do odwiedzenia kiermaszu, który będzie na czas koncertu dostępny na sali bilardowej. Całość kwoty zebrana ze sprzedaży przedmiotów zostanie przeznaczona na leczenie Kubusia.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy