bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Hej Kolęda! - koncert kolęd i pastorałek


Limanowski Dom Kultury zaprasza na koncert kolęd i pastorałek „Hej Kolęda!”, który odbędzie się 20 stycznia o godz. 17:30 w Kościele Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej. W programie tegorocznego koncertu występ Kapeli i Grupy Śpiewaczej Zespołu Regionalnego „Limanowianie”, Grupy Dziecięcej Zespołu Regionalnego „Limanowianie”, Kapeli i Grupy Śpiewaczej Zespołu Regionalnego „Szczyrzycanie” oraz Kapeli „Górne Łososiniaki”.

Koncert kolęd i pastorałek „Hej Kolęda!” już na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny wydarzeń Limanowej. Co roku wspólne kolędowanie wypełnia wnętrze Limanowskiego Domu Kultury. Tegoroczny koncert, wyjątkowo, ze względu na przebudowę LDK, odbędzie się w Kościele Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej. Z pewnością, dzięki atmosferze tego miejsca, kolędy, które zabrzmią 20 stycznia, nabiorą jeszcze większej mocy.

W programie koncertu usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki takie jak: „Jezusa narodzonego”, „Wesoła nowina”, „Z narodzenia Pana”. Wśród wykonawców znajduje się Kapela i Grupa Śpiewacza Zespołu Regionalnego „Limanowianie”, która wykona kolędy i pastorałki typowe dla regionu Lachów Limanowskich.

Do wspólnego kolędowania zaproszą wszystkich także dzieci, z grupy dziecięcej działającej przy Zespole Regionalnym „Limanowianie”, prowadzonej przez Iwonę Gawlak – choreografa zespołu. Grupa zaprezentuje zupełnie nowy program artystyczny, prezentujący tradycyjne kolędy regionalne z wykorzystaniem charakterystycznych tradycyjnych instrumentów pasterskich ziemi limanowskiej, opracowany w ramach realizacji zadania dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska.

Radosny śpiew pastorałek wypełni Kościół Parafialny w Łososinie Górnej również dzięki Kapeli i Grupie Śpiewaczej Zespołu Regionalnego „Szczyrzycanie”. Zespół po raz kolejny przyjął zaproszenie Limanowskiego Domu Kultury do udziału w organizowanym przez LDK wydarzeniu. Podczas niedzielnego koncertu kapela i grupa śpiewacza wykonają pastorałki z regionu Lachów Szczyrzyckich.

Podczas tegorocznego koncertu „Hej Kolęda!” będzie można usłyszeć również kolędy oraz pastorałki w wykonaniu Kapeli „Górne Łososiniaki” pod kierownictwem Ryszarda Wróbla. Będzie to drugi występ Kapeli na koncercie kolęd organizowanym przez LDK – zespół z Łososiny Górnej uświetnił swoim występem koncert w 2016 r.

Koncert „Hej Kolęda!” rozpocznie się o godz. 17:30, bezpośrednio po Mszy Św., a poprowadzi go Marian Wójtowicz.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawuje ks. Kazimierz Fąfara – proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego kontynuowania pięknej polskiej tradycji kolędowania!

 
WSTĘP WOLNY!
 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy