bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„HEJ KOLĘDA” - koncert kolęd i pastorałek, w niedzielę 21 stycznia w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej


Limanowski Dom Kultury zaprasza na koncert kolęd i pastorałek „Hej Kolęda!”, który odbędzie się 21 stycznia o godz. 17:00 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.
W programie tegorocznego koncertu występ Limanowskiej Orkiestry Kameralnej z towarzyszeniem chóru PUELLAE CANTANTES, Orkiestry Dętej „Echo Podhala” i Dziecięcej Grupy Zespołu Regionalnego „Limanowianie”.Koncert kolęd i pastorałek „Hej Kolęda!” już na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny wydarzeń Limanowej. Co roku wspólne kolędowanie wypełnia wnętrze Limanowskiego Domu Kultury. Tegoroczny koncert, wyjątkowo, ze względu na przebudowę LDK, odbędzie się w limanowskiej Bazylice. Z pewnością, dzięki atmosferze tego miejsca, kolędy, które zabrzmią 21 stycznia, nabiorą jeszcze większej mocy.


W programie koncertu usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki takie jak: „Bóg się rodzi”, „Wśród nocnej ciszy”, „Jezus malusieńki”, „Lulajże Jezuniu”. Wśród wykonawców znajdą się Limanowska Orkiestra Kameralna powołana w maju 2016 roku przez Limanowski Dom Kultury we współpracy z kompozytorem Sebastianem Szymańskim. Orkiestra wykona kolędy w tradycyjnych, ale i własnych aranżacjach. Orkiestrze będzie towarzyszył chór PUELLAE CANTANTES przygotowany przez Zbigniewa Bukowca.
W trakcie koncertu orkiestrę poprowadzi dyrygent Krzysztof Madziar.


Podniosłe i monumentalne dźwięki, wypełnią bazylikę dzięki Orkiestrze Dętej „Echo Podhala”, działającej przy Limanowskim Domu Kultury. Orkiestra pod kierunkiem Marka Michalika, jest od ponad 90 lat stałym punktem wielu wydarzeń o charakterze kulturalnym, religijnym i patriotycznym, organizowanych na terenie Limanowej i poza nią. Podczas niedzielnego koncertu Orkiestra wykona znane wszystkim kolędy takie jak „Gdy śliczna panna” czy "Przybieżeli do Betlejem".


Do wspólnego kolędowania zaproszą wszystkich także dzieci, z grupy dziecięcej działającej przy Zespole Regionalnym „Limanowianie”, prowadzonej przez Iwonę Gawlak – choreografa zespołu. Najsłynniejsze pastorałki w ich wykonaniu z pewnością podkreślą radosny i rodzinny charakter tych świąt.


Koncert „Hej Kolęda!” rozpocznie się o godz. 17:00, bezpośrednio po Mszy Św., a poprowadzi go Marian Wójtowicz.


Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawuje ks. Prałat dr Wiesław Piotrowski – proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.


Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego kontynuowania pięknej polskiej tradycji kolędowania!


WSTĘP WOLNY!


Plakat opracowano o: Tło plik wektorowy utworzone przez smithytomy - pl.freepik.com

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy