bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„HEJ KOLĘDA” - koncert kolęd i pastorałek, w sobotę 14 stycznia w Limanowskim Domu Kultury


Limanowski Dom Kultury zaprasza na unikatowy koncert kolęd i pastorałek „Hej Kolęda!, który odbędzie się 14 stycznia o godz. 17:00 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.
Tegoroczny koncert będzie wyjątkowo składał się z dwóch części. W pierwszej zobaczymy JASEŁKA wykonaniu Zespołu Regionalnego Limanowianie. W drugiej części odbędzie się koncert inauguracyjny Limanowskiej Orkiestry Kameralnej prowadzonej przez kompozytora Sebastiana Szymańskiego z gościnnym towarzyszeniem Chóru Chłopięcego Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej pod kierownictwem Haliny Dyczek.Koncert kolęd i pastorałek „Hej Kolęda!” już na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny wydarzeń Limanowskiego Domu Kultury. W tym roku będzie się dzielił na dwie części. W pierwszej obejrzymy Jasełka w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Limanowianie” po raz pierwszy z udziałem grupy dziecięcej „Limanowian”, która swoją działalność rozpoczęła w październiku 2016 roku – będzie to zatem debiut!


Zespół Regionalny „Limanowianie”, który istnieje od 47 lat, stanowi nie tylko kulturalną wizytówkę Limanowej, ale również dba o zachowanie i przekazywanie dziedzictwa kulturowego materialnego i niematerialnego naszego regionu. Zespół kierowany obecnie przez Jacka Smagę, może poszczycić się wieloma osiągnięciami na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim. Programy zespołu oparte na świątecznych obrzędach, zwłaszcza związanych z Bożym Narodzeniem były wielokrotnie nagradzane.


Drugą częścią Hej Kolędy! będzie koncert inauguracyjny Limanowskiej Orkiestry Kameralnej, powołanej w maju 2016 roku przez Limanowski Dom Kultury we współpracy z kompozytorem Sebastianem Szymańskim. Orkiestra wykona najpiękniejsze polskie kolędy w tradycyjnych, ale i własnych aranżacjach, a także zaprezentuje bardziej klasyczny repertuar w postaci dzieł Mozarta czy Szostakowicza. Nie zabraknie również autorskich kompozycji Sebastiana Szymańskiego.
W trakcie koncertu orkiestrę poprowadzi dyrygent Paweł Riess.


Podczas koncertu inauguracyjnego Limanowskiej Orkiestrze Kameralnej gościnnie towarzyszyć będzie Chór Chłopięcy Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej pod kierownictwem Haliny Dyczek. Chór powstał w 1991 roku, zrzesza uczniów limanowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych. Chór aktywnie uczestniczy w życiu parafii oraz miasta Limanowa i jest laureatem wielu konkursów chóralnych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.


Koncert „Hej Kolęda!” rozpocznie się o godz. 17:00, a poprowadzi go Marian Wójtowicz.


Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego kontynuowania pięknej polskiej tradycji kolędowania!


WSTĘP WOLNY!


PROGRAM KONCERTU INAUGURACYJNEGO LIMANOWSKIEJ ORKIESTRY KAMERALNEJ:

1. Wolfgang Amadeus Mozart - Eine kleine Nachtmusik
2. Traditional English Folk Song – Greensleeves
3. Sebastian Szymański – Galilea
4. Ennio Morricone - Gabriel`s Oboe
5. Harold Arlen - Over the rainbow
6. Carlos Gardel - Por Una Cabeza
7. Sebastian Szymański – Najbliżsi
8. Franz Xaver Gruber - Cicha Noc
9. U żłóbka (z towarzyszeniem chóru)
10. Sebastian Szymański - Maleńka Kruszyno Chleba (z towarzyszeniem chóru)
11. Bóg się rodzi (z towarzyszeniem chóru)
12. Jezus malusieńki (z towarzyszeniem chóru)
13. Ramin Djawadi - Gra o Tron
14. Dimitri Shostakovich - Waltz 2
15. Przybieżeli do Betlejem (z towarzyszeniem chóru)


Plakat opracowano o: Tło plik wektorowy utworzone przez starline - pl.freepik.com

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy